Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Dvico #656 üzenetére

    Hú, hát azért én örülnék egy ilyen volumenű obinak Canon vonalon, ha lenne rá pénzem! :Y

    Nem tudom, mennyire számít neked a pénz, de ha nekem Nikon vonalon ilyen obim lett volna előzőleg, tutira maradok ott és csak vázat veszek.

    Persze, ha minden áron át akarsz térni, akkor el lehet adni kéz alól ugye az obit is, ahogy a vázat... Viszont egy ilyen volumenű obi Canon vonalon sem lesz olcsó. A 18-135-től ne várj majd ilyen minőséget...

    Az "elég-e kezdésnek a 650D" kérdésre jómagam csak azt tudom válaszolni, hogy 60D a minimum, amit megvennék (ill. meg is vettem). Ez ebay-ről 210-ből kijött, szállítással együtt. Na most ehhez vettem Media Marktban 87k körül a 18-135-öt, így egész jól kijöttem összességében. Itthon a gép lett volna alsó hangon 260e Ft. Ezt tartom én egy jó kezdő kitnek. Persze kitben is kapható a 60D ezzel az obival. Egyébként alapból ez az obi a 7D-nek a kitobija, a 60D-t 18-55mm-el adták anno.

    Az nagyon nehéz kérdés, hogy várjál-e a 70D-re... Lehet, hogy vársz, aztán kiderül, hogy túl drága lesz a tudásához képest. Ha megnézed, már most is "csak" gyorsabb procit ígérnek és 19 pontos fókuszrendszert, amit filmezéshez egyáltalán nem fogsz használni, ezek fotós feature-ök. Ha annyit tudni fog az új proci esetleg, hogy hdmi-n fullHD képet fogsz kapni, az jól jöhet a videózásnál, de hát a mostani SD képpel sincs különösebb baj, monitorhoz elég az.

    Az új gépnek is lesznek betegségei, amiket kb. senki sem fog ismerni, ezeknek nem tudsz előzetesen utánanézni, hogy mennyire zavaróak. Az is lehet, hogy melegedni fog, mint a 7D, bár ennek ugye a 60D az elődje, ami már nem melegszik... Bármi lehet. Egy új típus totális lutri. Nincsenek róla nagy mennyiségben sample videók a neten... Bár ez utóbbi valószínűleg a megjelenés után pár héttel megoldódik, de azok sem lesznek értékelhetőek, mert nem lesz elég nagy a merítés. Én általában a kiforrottabb technika híve vagyok.

    Aztán ami a legfontosabb: rengeteget kellett várni arra, hogy az ML-t megcsinálják 7D-re is! Minden más típusra jóval hamarább volt. Gondold el, hogy megveszed a vadi új 70D-det, jó drágán, hogy filmeznél, ML meg még sehol... Alap firmware nagyon limitáltan támogatja a filmezést, ML-re mindenképpen szükséged lesz hozzá, egyszerűen kötelező. 60D-re pedig már kiforrott (még így is bugos itt-ott!).

    Olyan manual fókuszt segítő funkció van pl. a ML-ben, hogy besírsz! Nekem legalább is nagyon tetszik és nagyon jól tudom használni. Volt, aki itt is azt írta, hogy neki nem kell, ő így is tud élezni. Hát szerintem még nem forgatott minden helyzetben. :) Én sem, de mivel... hogy is írjam... én alapvetően arra törekszem minden filmnél, hogy valami szokatlant vigyek a megvalósításba, ezért olyan helyzetben is filmezek, amikor egyébként baromi nehéz lenne élezni. Legutóbb alkonyatkor rendkívül nagy segítség volt pl. ez az ML feature. Mostani táncfilmnél folyamatosan lámpákkal szemben fogunk videózni pl. Mozgás közben nem kell figyelnem a fókuszra, mert folyamatosan kirajzolódik előttem szépen. :) Ízlések és pofonok, nekem kb. óriási segítség, mert így is van mire figyelni bőven.

    Szóval érdemes átgondolni, megnézni a dolgot jobbról-balról és úgy dönteni. Sok szempontot kell figyelembe venni.

Új hozzászólás Aktív témák