Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz kiskornel #1247 üzenetére

    Én nem csak a fényképezőkről beszélek. Egy érzékelő, meg egy proci saját gyártású, hű de nagy kaland... Én az egész Sony termékpalettáról és az összes egyéb alkatrészről beszélek, meg a hozzáállásról. Jó terméknek nem kell nagy reklám, a Canon ezt tudja. A jó terméket maguk a fogyasztók reklámozzák egymás közt, elég a brandet felépíteni, hogy legyen egy "cégér", ami köré gyűlnek az emberek, legyen mit a zászlóra varrni. Lehet, hogy laikus ésszel ez nem fogható fel, de amit a Canon csinál, az a helyes stratégia és még korrekt is.

    Nézd meg az összes, de tényleg az összes hálivúdi mozifilmet! Kizárólagosan csakis Nikon gépek szerepelnek benne. Nagy eséllyel van egy szerződésük a filmgyártóknak a céggel. Egyetlen egy "külföldi" (nem hálivúdi) filmben láttam Olympus gépet, de ezt leszámítva az összes többi filmben ott is Nikon van! Pedig nagy filmnéző vagyok, elhiheted. :) Szóval ha ezt nem sorolod a reklámok közé, akkor is reklám, mégpedig hatalmas. A Sonynak vhogy ez nem jutott eszébe, mert nagyon merev a reklámstratégiája.

    Tévedés, hogy maga a cég alakította ki a "canonos vagyok", meg "nikonos vagyok" plecsniket, egyáltalán nem sújkolja ezt egyik sem. Ezeket az emberek (közéjük sorolom a kereskedőket is, akik eladják a terméket) találták ki maguknak (és egymásnak)! Vajon miért nincs olyan, hogy "én Sony-s vagyok"? Akkor most kérdem én, kié a sikeresebb promo, kié a sikeresebb brand épéítés, a Sony-é, vagy a Canon/Nikon-é?

    Nem állítom, hogy a Sony termékek rosszak, természetesen csak úgy tarthatnak itt, ahol tartanak, ha a termékek nem csak eladhatóak komoly reklám háttérrel, hanem valóban jók. A reklám csak egy db-ig használ, utána már az emberek elterjesztik, hogy f...s a termék, akkor hiába bármilyen reklám.
    Én azt állítom, hogy ugyan azért a pénzért, amiért a négy betűt megveszed, megkapsz sokkal jobbat, vagy min. ugyan olyan jót más gyártó termékpalettájáról, csak akörül nem akkora a hype, ezért is olcsóbb. Hiszen mitől lenne jobb a Sony termék, ha ugyan azokat az alkatrészeket veszi meg hozzá a Sony, mint bármelyik más gyártó? Erre céloztam és mondom, nem csak fényképezőkről beszélek, nagy hiba volna ilyen szűk látókör alapján ítélni meg egy egész céget!

    Akarsz hulladék Sony terméket látni? Tessék: [link]
    Egy nagy rakás szemét, de legalább drága! :C Persze a Sony szerint olcsó, mert az "alja" esküvői videósoknak szánták, de akkor ennyi pénzért (csaknem fél milka volt az ára akkoriban, mikor "menő" volt) inkább veszek brutál obival egy jó kis Canon dslr-t és kínlódok kicsit a felvételkészítésnél, de a végtermék überjó minőség lesz, nem ilyen f..s-f...s, mint ami ebből a kamerából kijön!

    Igaz, hogy tovább fejlesztették és kijött a 2000-es, ami már megüti az alsó szintjét annak, hogy egyáltalán érdemes legyen megvásárolni esküvőzgetés céljára, meg otthon a kutyát felvenni, de félmilka fölött volt a kezdő ára, most nem néztem, mennyi. Megint csak azt mondanám rá, hogy akkor inkább már egy dslr L-es obival!

    [ Szerkesztve ]

  • narumon

    őstag

    válasz kiskornel #1247 üzenetére

    Ezenkívűl a Canon csak a video részét fejlesztette az érzékelőknek, de nem jött rá, hogy ezzel el fog veszteni egy csomó fényképészt -> nem lesz miből finanszírozni a videozás mániájukat (ez szigorúan magánvélemény).

    Micsoda?? A videósok meg érdekes módon azt mondják, hogy fejleszthetné már a Canon a videós részeket is mert mindig csak a fényképészeknek kedvez a videó részben meg lassan beéri (vagy leelőzi a konkurencia). :o

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák