Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Tuninger #12011 üzenetére

    Nem marketing duma. Minőségi szinttől függően valóban képes rá a kodek. Persze nem állítom, hogy minden konzumer termékbe olyan chip-et tesznek, ami le is tudja valós időben tömöríteni azon a minőségi szinten ahol már fele akkora sávszélességen hozza ugyanazt a minőséget; de olvastam tesztet ahol az x265 csúnyán otthagyta nem csak a x264-et, de az Nvidia H265 enkóderét is. X265 Slow beállításban fele akkora bitrátán csinál olyan minőséget, mint az Nvidia.
    És én magam is játszadoztam ezzel DR-ben, ahol az Nvidia H265 jóval kisebb bitrátán hozza ugyanazt a szintet, mint a H264. :K
    Persze itt már valós szempont a számítási teljesítmény, nem úgy mint a teszt konklúziója szerinti dekódolás, ami szerintem nem szempont a mai világban amikor már a telefonom is röhögve lejátsza. Ezeket figyelembe véve én nem látom értelmét H264-be tömöríteni HEVC ellenében, hacsak nem a kompatibilitás az elsődleges szempont.

    Jó a teszt ötlete, csak a kivitelezés hibás szerintem. A/B összehasonlításnál nem lehet semmilyen következtetést levonni, ha nem kontrollált a teszt. És ez a teszt nem volt az, hisz nem tudhatjuk, hogy mekkora részben láthatjuk a bitmélységből és mekkora részben a kodekből származó különbséget.
    Ha két változó van a tesztben, akkor az négyféle variációt feltételez: H264 8 bit, H264 10 bit, HEVC 8 bit, HEVC 10 bit. Persze ez csak a 100 Mbit Long GOP. Ha bevesszük a 400 Mbit All-I kódolást is, akkor az már három változó és 8 különböző variáció.

    Persze fogalmam sincs az X-T3 mennyire flexibilis a formátumok terén, de pár hét és megtudom. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák