Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hibavissza

    veterán

    válasz taranis #29369 üzenetére

    Én:
    – nincs olyan, hogy egyforma RAW. Azèrt làtod, mert belenyúlt egy szoftver ès èrtelmezte. Tudtommal ugyan azt az obit tekerve egy Canon R6-ra ès egy A3-ra, meglövöd ugyan azt a kèpet manuàlis rekesszel persze ès nem kapsz egyforna eredmènyt. Mièrt is kapnàl? Tök màs a kèt feldolgozó. A feldolgozót nem tudod kikerülni. Az alatt a gyàrtó RAW kódja van. Nem tudod kèpkènt megnèzni.

    Te:
    – Milyen gyártói raw kód, milyen gyári color render? Tudod mi van egy raw fájlban?
    – RAW fájlban nincsenek színek, az egy fekete-fehér kép (a DNG pl konkrétan egy TIFF)
    – Fontos tudni, hogy a demosaic során keletkező színek még az un. kamera színtérben vannak, ami nem felel meg semmilyen ismert színtérnek, bele kell mappelni egy 3x3-as mátrix szorzással sRGB-be, hogy helyes színeket lássunk. Ezt a mátrixot a Fuji nyilván nem adja oda
    – Az nyilvánvaló, hogy az eredeti lineáris képhez köze sincs egyiknek sem.

    Alaposan kifejtetted amit írtam. Tényleg nem értem miért vitatkozol? Vagy közben utána olvastál? Vagy nem vitattad amit írtam? Nem értem. Teljesen szürreális ez a thread :D

    A RAW állományt mindenképp meg kell etetni egy compilerrel, hogy monitoron nézhető képet kapj. Jpg, png 16 bit, stb. Nincs szabvány. Ahogy írtad.

    [ Szerkesztve ]

  • hibavissza

    veterán

    válasz taranis #29361 üzenetére

    És végül érdemes hozzátenni, hogy az ekvivalenciának igazából csak annyi értelme van, hogy az ember jobban megértse a különböző rendszerek közötti viszonyokat, gyakorlati haszna a zéróhoz közelít.

    Nem állítottam az ellenkezőjét. Volt egy thread ahol nem értetted a 2 stop összefüggést az mft-ff rendszer közt. Azért került szóba. Vagy csak úgy tűnt nekem, hogy nem érted. :)

  • hibavissza

    veterán

    válasz taranis #29382 üzenetére

    Én még ott tartok, hogy megértsem miben nem értesz velem egyet. :R Sajnos a vitától messze vagyunk még. Az vinne előre. Nagyon máshonnan érkezünk a témához és elbeszélünk egymás mellett. Szerintem.

    Kérdeznék, mert szerintem te jobban benne vagy.
    Felmerült bennem, hogy az ilyen 100 megás szenzorok világába érve miért nem szabadulnak meg a nyomorult demosaictól? Szenvedés megy a Foveonnal. Miért nem hagyják el a színszűrőt? Vagy már nem is mumus a demosaic annyira? Van bőven kraft és know-how az AI-hoz? Nekem teljesen logikus lenne "elhagyni" a színszűrőt és direkt rgb szenzorokra építeni. Valamit nem tudok. Vagy már elfelejtettem. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák