Új hozzászólás Aktív témák

  • painkillerx

    tag

    Hello-sziasztok!
    Végig olvastam az egész topicot, voltak számomra hasznos információk, amiket a jövőben esetleg alkalmazni is tudnék :) ennek nagyon örülök.

    A lényeg az, hogy én is tervezek egy CANON EOS 600D-t vásárolni, főleg videózás céljából. Legfőképp amatőr kisfilmek, rövidfilmek, videoklippek, reklámfilmek, spotok, esetleg esküvők (ami lehet eléggé necces lenne...) és kisebb események lennének vele még készítve. Azelőtt is folgalkoztam már videozással, egy PANASONIC GS320-at használtam, ez egy MiniDV-és kamera volt, vettem hozzá anno egy GLIDECAM 1000 HD-ét, jó is volt vele kamerázgatni, csak azután bejöttek ezek a HD-k, FULLHD-ek, és szép lassan elavult a gépem (megjegyzem azóta már eladtam és jelenelg nincs mivel videozzak, de az új gépezet vételét elsietni nem akarom egyáltalán!). MiniDV-ről DSLR HD-és videozásra való átállás eléggé nagy ugrás, de bevállalom :). Itt is olvastam, hogy sokat kell gyakorolni a kezelést, technikákat, fókusz, stb., el kell vele játszadozni az biztos, de ezzel mind tisztában vagyok.

    Az tényleg jó dolog hogy a 600D-én van mikrofon bemenet, meg a kihajthatós LCD display és gondolom a GlideCam 1000 HD-ét is fogom tudni majd vele használni. Már eléggé sok fórumot, teszteket, összehasonlításokat összeolvastam a neten, és az jött ki ebből az egészből, hogy a 600D-ét válasszam. Azt tudom, hogy az AF-nál kicsi gondok vannak... ezért nézegettem a SONY SLT-A55-t is, mert ott az AF sokkal jobb... még nem döntöttem egyértelműen, még meglátom, hogy melyiket veszem majd meg, de úgy gondolom, mint kezdő DSLR-es videós a 600D megfelelő választás, ha esetleg nem így van, ha tényleg inkább a SONY lenne a jobb, akkor kiváncsi lennék a véleményetekre :)

    itt van az összehasonlítás [Canon EOS 600D vs. Sony SLT-A55]

    előre is köszi ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák