Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    Hiszen a görkorikerék az modulásris. :D Bármelyik obihoz neki tudod nyomni. :U

    Félre a tréfával, nekem nem igazán tetszik az a megoldás, mert annyi erővel az obit is tekergethetném. A FF-nak jobban el kéne különölnie szögben és távolságban az objektívtől, hogy kényelmesen markerezhető és kezelhető legyen, ez a lényege, és persze a pontosság: A filmes optikák fókuszgyűrűi majdnem egy teljes kört megtesznek a két végállás között, ezzel szemben a DSLR-ek objektívjei jó, ha 1/3-1/4-ed fordulatot tesznek, holott a mélységélesség kb. ugyan olyan kicsi. Tehát itt különösen fontos, hogy legyen valami áttétel, hogy ezt kompenzáljuk.

    Mr. Csizmás, keress rá a DIY Follow Focus szavakra, akár Googlén, akár Tecsőn, találsz rengeteg megoldást, az egyszerű dörzshajtásostól kezdve egészen a fogaskerekesig (pl. Lego szett).

    Az én ötletem:
    Minden kiszemelt objektív fókuszgyűrűjére egy gyorsszorítós kábelkötegelőt ráhúzni. A FF (melynek forgatógombját és felfogatását mindenkinek a fantáziájára bízom) tengelyére kb. 10-20 menet 0,5mm-es damilt tekerni (ez kb. 10kg-ot bír). A damil két végére kisméretű kampót kötünk (hobbybolt, stb.) és a kampókat a gyors-kötegelő fejénél kialakult résbe akasztjuk. Egy kábelkötegelő kb. 2 forint, szemben az objektívekre szerelhető fogaskerekeket pár ezer Ft-os árával szemben. A gombot forgatva a tengely a kíván irányba húzza a damilt és általa a fókuszgyűrűt is.

    Valószínűleg eléggé sufni-tuning látvány, és nem is olyan gyors a cseréje mint más megoldásoknak, viszont olcsó és pontos.

    Szerk.
    EkSYS:

    Ha egymagad használod a cuccot, akkor szerintem sem kell FF-on gondolkodni, egyik kézzel alá lehet támasztani az obinak, és a saját gyűrűjét tekerni.
    Bár pontosság szempontjából akkor is jól jönne az áttétel, de a legnagyobb baj inkább azzal van hogy a szemünk kontrasztérzékelős módon működik és a felhasználót előre-hátra tekergetésre késztetni, ami csúnyán néz ki a videón. :/

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák