Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz CYBERIA #41 üzenetére

    Ha csak a logót tekinted, akkor a ''mi Videotonunk'' sincs. Ugyanis ezt látom a www.videoton.hu oldalon:
    [kép]
    míg a 13 éves Vidi TV-men ez van:
    [kép]

    (És a sokkal régebbi VTTV logót nem említem, mert tudom, hogy az még a ''Vadásztöltény Gyár''-at jelölte.)

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz CYBERIA #41 üzenetére

    ''a MI Orionunk nem létezik.''

    ''A KGST-piac összeomlása nehéz helyzetbe hozta az Oriont, és ellene csődeljárás indult 1991-ben. Helyzetén a dél-koreai Samsung céggel létrehozott vegyes vállalat, a saját boltban történő értékesítés sem segített. A vergődő vállalatot 1993-ban az orosz Jukosz olajóriás egyik érdekeltsége, a Juganszknyeftyegaz vásárolta meg az ÁVÜ-től, majd 1997-ben többséget szerzett benne a szingapúri Thakral-csoporthoz tartozó TPL Investments Pte Ltd, amely a Jászberényi úti üzemben ma is Orion márkanév alatt készít tévéket, főleg exportra.''
    Forrás: www.hvg.hu 2005.március 28.

    Ezzel az Orion témát részemről lezártam.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • Tomi2

    csendes tag

    válasz CYBERIA #41 üzenetére

    Ezzel kapcsolatban idézek Drábik Illés ''Orion..?'' című írásából, amely a [link] oldalon olvasható:

    Miként dolgozik ma az Orion Elektronikai Kft?

    Egy singapuri kereskedelmi céghez tartozóan, élve a korszerű technológiai adottságaival és a sok évtizedes gyártási tapasztalatokkal, széles szakterületen vállal szerelési munkákat, rendkívüli rugalmassággal, sokszor lehetetlennek tűnő feladatok teljesítésével is. Szerelnek pl. TV készülékeket, autórádiókat, mikrohullámú sütők elektronikáját, vagy bármilyen elektronikai részegységet. Mindent, amit a piac kér, amit a technológia lehetővé tesz és amivel a sokoldalú, lelkes szakembergárda meg tud birkózni.

    Ezzel a vállalkozási hitvallással akarnak és a tapasztalatok szerint tudnak is néhány száz embernek - mert ez a szám is az elérhető munkától rugalmasan függő - megélhetést biztosítani. Elkerülendő - amire van számos példa -, hogy a nagy múltú gyár helyén pl. bevásárló központ épüljön. Röviden így jellemezhető az Orion mai helyzete és reméljük, hogy a márkanév mellé visszakerül a ''hármasfej'' is emlékeztetve nagy múltú gyárunkra.

    Ehhez kívánunk a lelkes Orionosoknak jó munkát és piaci sikereket!


    Igen, én is a márkajelvényt hiányolom, de -ahogy írtam- elsősorban a márka továbbélésének örülök. De azért remélem, hogy előbb-utóbb visszakerül a termékekre az Orion logó is.

Új hozzászólás Aktív témák