Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonio

    senior tag

    Sziasztok

    eloszo, mar 2-ig se latok nagyon faradt vagyok ... remelem nem nyitottam egy folosleges topicot ...

    kb 2 eve mikor megvetem a gepemet meg tisztaban volta mmindennel a Hardverek teruleten ... most csak maradjunk a VGA-k teruleten... de utana nem kovettem az esemenyeket, ma probaltam behozni a lemaradast, itt PH-n nekiestem a teszteknek, neztem arlistakat, stb ... de most mar habzik a szam es zavaros a tekintetem a sok szamtol es kodtol, eleg csak megneznem a VGA forum topiccimeit es mar szedulok a sok tipustol, sajnos 1 du-tan nem eleg hogy atlassam 2 ev lemaradast ... teljessen kaosz van az agyamban, mert nezem a teszteket de az arlistak sokszor mast mutatnak
    pl maradjunk csak ATI nal
    regi motoros radeon 9800 pro van 64 e Ft de sima 9800. 20 eFTert is (azonos marka)
    X800 GTO 40 eFt
    de a szamozas alapjan magasabb kategoriaba sorolando ? :F X1600 pro meg 31 Ft ert ... aaaaa :Y
    lasd.: [link]

    azt nem kivanom hogy vilagossagot gyujtsatok az agyamban ha lesz idom (de most nincs) akor utana jarok
    DE
    1. 512 Mb RAM -ot mindenkeppen veszek a gephez, de mast nem akarok cserelni rajta (ill HDDt de az nem teljesitmeny novelo) szoval melyik az a minimalis videokartya (tipus csalad sorozat) amivel ''jelentos'' :F teljesitmenyt tudok elerni a jelenlegi konfigomnal +512 RAM (gyk. klikk a nevemre) ill erdemes egyaltalan penzt aldoznom ? erre vagy igazabol a jelenlegi radeon 9600PRO nal a mai hasonlo kategoriaju kartyak mennyivel erosebbek?... mert csak akkor megyek bele ha ugylatom ''megeri'' ATI vagy Nvida. mindegy de mindenkeppen a kozep ill felsobol lecsuszott kategoriarol lehet szo ...


    Mo-on nem erdekelne a kerdes mert nem vennek ujat (negyisten egy mezei 9800ast 20 eFT-rt)? ha aztmondjatok ra hogy megeri ...
    de
    kintvagyok az USA-ban es lassan megyek haza es gondolkodtam erdemes e valamit vinnem haza amit itt olcsobban megkapok ... ugy vettem eszre hogy nemely esetekben akar 10 vagy tobbe tis sporolhatok i... tt nezelodtem
    [link]

    ha valakinek nincs jobb dolga szetnezhetne itt es adhatna egy 2 tippet
    20-25 neagyisten 30 e Ft koltenek ha nem beszeltek le :)

    ja es valami nalunk is ismert marka legyen ...

    koszi

    mondjuk egy PH-s cikk is is foglalkozhatna ezzel ...azaz hogy hosszabbtavon osszefoglalna-hasonlitana-elemezne-ajanlat (tudasa ar-erteke, akkor es most ...stb) idonkent a leggyorsabban valtozo-fejlodo szegmenseket pl VGA-proci (karcsak egy atlathato tablazat formajaban)
    es idonkent fissitene az adatbazist ... ez szerintem sokszor jol jonne meg a ven rokaknak is






    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • CriticalHit

    őstag

    válasz Antonio #1 üzenetére

    Ez kell neked: [link]
    Szerintem a te CPU-d alá [link]
    Az igazi VGA Guruk itt vannak, szerintem itt folytasd: [link]

    Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

  • Mkill

    aktív tag

    Szia
    Szerintem nekedi is átkéne álni PCE-e re
    Ha átálsz akkor ezeket ajánlom

    Proci: AMD Athlon 64 X2 3800+ vagy 4200+ S939 Dual-Core
    Vga: X1800GTO 256MB VIVO PCI-E
    Alaplap : DFI :D


    [Szerkesztve]

  • Tithian

    őstag

    válasz Antonio #1 üzenetére

    Ha Amerikában vagy, a NewEgg-től [link], vagy a ZipZoomFly-tól [link] célszerű vásárolni.
    Videokártyán és memórián lehet igazán spórolni, ha nem itthon vásárolsz.

    A gépeddel alapvetően három dolgot csinálhatsz:

    1 - Veszel még RAM-ot, s veszel egy erősebb AGP-s videokártyát, talán egy izmosabb procit is.
    2 - Váltasz PCI-E platformra, veszel egy PCI-E videokártyát, RAM-ot, alaplapot, procit.
    A második esetben Intelből kétmagos prociban érdemes gondolkodni, olcsón nagyon jól teljesítő és húzható kapható (D805 és társai).
    A második esetben vehetsz AMD procit is, bár a kétmagos X2 széria jelenleg aránytalanul drága, bár jó alaplapot olcsóbban (igaz, nem sokkal) lehet hozzá venni.
    3 - Kivársz, aztán szeptember magasságában vagy veszel az addigra remélhetőleg jóval olcsóbb procikból, vagy veszel egy nyár vége felé megjelenő Conroe-magos procit (a megfelelő alaplappal), ami a tervezett bevezető árán kiváló ár/teljesítmény aránnyal fog bírni, s veszel RAM-ot, videokártyát...

    Az első megoldás nem túl jövőbiztos, legközelebb már biztosan váltani kell majd PCI-E-re, a második megoldás a jelenben logikus választás (bár egyszer arról is váltani kell, s lehet, hogy akkor is lapot-procit-ramot ;] ), a harmadik pedig akkor alternatíva, ha ráérsz.

    A helyedben vagy kivárnék és váltanék, vagy váltanék, de már ott megvenném a videokártyát, s lehet, hogy mást is.
    Ilyen árak mellett inkább ott érdemes venni ezt-azt, pl:
    7900GT, 259$ - [link]
    7600GT, 169$ - [link]

    30,000-ből (150$?) egy 7600GT talán kijön ha lelsz egy jó ajánlatot, de egy gyárilag húzott 7600GS (pl. a Galaxy gyárt ilyen majdnem 7600GT-szintűeket) biztosan..
    Alaplapot és procit (és memóriát) pedig ráérhet akár később, itthon venni, ha nem akarsz még dönteni.

    Persze gondolom ezt én.

    </örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

  • Antonio

    senior tag

    válasz Tithian #4 üzenetére

    Koszonom ... azthiszem a legertelmesebb ha kivarok ... anyira nem fontos a dolog ... igazabol csak azert keztem el gondolkodni a dolgon mert ha hazamaegyek jo lenne kiprobalni a Heroes of migt and magic 5-ot ... es ugyhallottam eleg gepigenyes ...

    de tenyleg hujeseg csak ezert egy uj videokartyat venni ... radasul csak AGP-ben gondolkozhatok azmeg ugye mar kihalofelben van ... es a legkozelebbi fejlesztesnel dobhatom ki

    veszek bele meg 512 ramot aztan majd meglatom mi torteneik ... 1024-ben low ban csak elmegy ...

    de arra jo volt ez az egesz hogy kicsit beleastammagam a dolgokba ... megint

    koszonom mindenkinek

    amugy meg csak ezt az egy kartyat talaltam amin erdemes elgondolkodni ?
    [link]

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • Tithian

    őstag

    válasz Antonio #5 üzenetére

    Nem rossz kártya, AGP-re igazi alternatívája csak a nyár végén megjelenő 7600GS/GT lesz (hála a 6800GS-ek kihalásának), dehát olyan még nincs, úgyhogy ha nem akarsz HDR-t támogató kártyát, most jó választás egy X800GTO.
    Itthon ugyanez a kártya amúgy bruttó 41-42000 forint újonnan, ami azért egy pöttyet több 140$-nál.

    Itt egy PH!-s teszt: [link]

    1 giga memória a legtöbb játékhoz elég, 2 gigát a Civilization 4 tud nagyon szeretni :)
    A Heroes 5 pedig teljesen játszható max. részletességen, AA és AF nélkül, 1152x864-ben az én gépemen is, nézd meg a profilomban.


    [Szerkesztve]

    </örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

  • Antonio

    senior tag

    válasz Tithian #6 üzenetére

    de valszeg nem veszek, mert igazabol csak a szemem kivanja, ... :)
    most ugy is elmegy a penz ramra+HDD-re+kulsoUSB HDD hazra


    amugy a te geped azert kicsit izmosabb mint az enyem
    2 Giga RAM al-a videokartyad meg joval erosebb az enyemnel ...

    de bizakodo vagyok egyelore hogy eleg lesz a konfigom,
    a DOOM 3al is eljatszottam (az elozetes felelmetes gepigeny beharangozas ellenere)
    igaz ''csak'' 800x600 ban... de igy is tokeletessen latvanyos es elvezheto volt szamomra, sose szaggatott ... haterbe XP atalitottam full teljesitmenyre stb,

    majd itt is megoldjuk valahogy

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • várnarancs

    addikt

    válasz CriticalHit #2 üzenetére

    re 3. link: köszike a bizalmat:DD :R :R

    Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

Új hozzászólás Aktív témák