Aktív témák

  • cerb

    tag

    Lehel hogy hogy nem a megfelelő helyre írok, de nem találtam jobb helyet a témának.

    A jelenlegi COVID járványban az öregek otthonában lakó 94 éves nagymamámat sajnos ne tudjuk látogatni a lezárások miatt. A telefonja hiába időseknek való, a rossz hallása miatt néha azt sem érti, hogy ki hívja nem hogy beszélgetni lehessen vele. Persze lehet csak elfelejti kihangosítani, de sajnos nem tudjuk ezt ellenőrizni távolról.

    Arra gondoltam, hogy egy itthoni elfekvőben lévő laptopot egy külső hangszóróval kiegészítve beküldenék neki, hogy azon keresztül láthasson is minket, és az talán elég hangos lenne.
    Sajnos a mamának egy mobiltelefon használata is meghaladná a képességeit akár nyomógombosról beszélünk akár érintősről, ezért ezt figyelembe véve kell összeállítanom a cájgot.

    A problémák a következők:
    Mivel személyesen nem mehetek be az otthonba, ezért úgy kell megcsinálnom a kütyüt, hogy csak be kelljen dugni, esetleg egyszer bekapcsolni. WIFI van, a jelszava ismert. Valahogy előre be kellene állítanom a gépet, hogy rá tudjon csatlakozni a hálózatra az ápolók segítsége nélkül úgy,hogy a gép még sosem volt korábban ott.

    Aztán kellene egy videochat program ami tudná a hívásokat fogadni a mamám közreműködése nélkül is. Lehetőleg amit lehet használni telefonról is.
    Ha nem tudja fogadni a hívást akkor teamviewereznem kell minden hívás előtt, hogy én magam fogadjam a bejövő hívást a mama helyett. Ilyenkor sajnos a többi rokonnak is előszür engem kell megkeeresnie, hogy fogadjam a hívásukat, ami nem előnyös...

    Kell egy kis méretű hangszóró is ami elég erős és tiszta közép tartományban hogy jó legyen a beszédérthetőség.

    Tudtok esetleg valamilyen hasznos tanáccsal segíteni az összerakásban?

Aktív témák