Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    Üdv!

    Mondjatok nekem egy olyan kis, egyszerű (lehetőleg ingyenes, vagy könnyen beszerezhető) progit, amivel már meglévő divX/Xvid fájlt tudok módosítani. Elsősorban az volna a cél, hogy csökkentsem a méretet, mondjuk bitráta csökkentéssel. Másodsorban az is cél, hogy más audio-codec-kel menthessem el a fájlt, ugyanis a fájl audio-codec-kjét az asztali lejátszók nem ismerik.
    Virtualdub-ot hanyagolnám, az sem ismeri fel az audio codec-ket, ami fura, mert egyébként van hangja PC-n a fájlnak.

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Core2duo6600 #280 üzenetére

    Köszi srácok, kipróbálom a Media Encoder-t.

    Core2duo6600:

    "Divx ből ismét divx et, ennek nem igen van értelme pocsék lesz a képminőség"

    A képminőség már most is pocsék, nem hiszem, hogy egy kb. 450 MB-os fájlnál attól lenne sokkal szarabb, hogy visszaveszem a méretét 400 MB körülire. Amúgy nem is vagyok DivX párti, szinte cuccom eredeti DVD, vagy Blu-Ray, viszont ez a video nem szerezthető be ezen formátumokban és hozzájutottam egy ilyen avi v 1.0 kópiához, amin kicsit azért szeretnék csiszolni.
    A lényeg inkább a hang lenne, viszont akkor meg már egyúttal a méretét is szeretném úgy beállítani, ahogy nekem kényelmes.

    A Gspot a hangcodec-re azt mondja, hogy:

    0x0050 (MPEG (MP1/MP2))
    22050Hz 32 kb/s (1 chnl)

    Az asztali lejátszó egyébként nem szar: Pioneer DV-696AV, nemigazán volt az elmúlt két évben baja egy DivX/Xvid fájllal sem, de úgy tűnik, hogy ennél kicsit el lett cseszve a codec-kiválasztás. Szóval át kéne ezt lökni valami mp3 formátumba.

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák