Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1600 üzenetére

    Szia Crystall!
    Az előző kérdésedre válaszolva, nem tudom ezeket a scripteket kezelni, így ebben sajnos nem tudok segíteni. Ha majd használni akarom, akkor nekem is utána kell néznem erősen, így ezt az AssumeFPS(30000,1001) is csak felhasználtam. Minden pluginnek külön nyelvezete van. Számtalan sok filtert lehet hozzá alkalmazni.
    http://avisynth.org/warpenterprises/ű
    A progresszív felvételeket kell előnybe helyezni, mivel abból – ha szükséges – lehet váltottsorost csinálni, fordítva ez így nemigaz. Ott már deinterlace módot kell alkalmazni, ami viszont sajnos nem tökéletes, ezt nagyon komoly műszaki leírások, tanulmányok tanúsítják.
    A Deinterlace-ről a mai napig nincs kiforrott szabvány. Ill. egyáltalán nincs. Ezért is van az, hogy az LCD és plazma tv-k - amik egyébként alapban progresszív megjelenítők – nem tudják tökéletesen előadni a váltottsoros videóból készült DVD-ket. Én vizsgáltam ezt a témát mivel sajnos több helyről kaptam visszajelzést, hogy a tökéletesen megszerkesztett váltottsoros videókat az újabb készülékeken esetenként rossz minőségben lehet csak megnézni. Sok esetben a több százezer Ft-os plazmák sem kivételek.
    A deinterlace-nél meg kell különböztetni, ha alapból progresszívből készült a DVD (pl.mozifim, vagy progr.kamera), vagy váltottsoros kameráról. (ezekről bővebben írok a videó szerkesztők oldalán. ( http://filmkonvertalo.hu/login.php) Ott több írásomat is megtalálod a szerkesztés témában a fórumban. (Oda be kell regisztrálni az olvasáshoz is.) Az sem mindegy, hogy a művelet legelején, vagy közben végzed a váltottsorosság megszüntetését. E miatt van az, hogy a váltottsoros kamerával készült videót végig váltottsorosba kell kivitelezni. Így a 60i-ből készül, 25i-re interpolált videóból is csak váltottsoros, szerkesztett DVD-t szabad csinálni. Ha átteszed „p”-be, sose lesz tökéletes, mindig remegni fog a tv-ben.
    Több lejátszóm van a gépen, de a Media Player Classicot használom a váltottsoros DV, a váltottsoros mpg,- m2v, vmint a DVD-k lejátszására is úgy, hogy az mpg-k esetében a filternél a deinterlészt az aut.ról átállítom Bob-ra, így tökéletesen lejátsza a dolgokat. A többi lejátszót célirányosan használom. (pl. mp4 - VLC)
    A VirtualDub-nál az élesítés: videó – filter – add – sharpen(több is van) – beállítod – OK – OK . Majd video – compression – ott kiválasztod a tömörítési formát (mpeg nincs) – jobbra configure – beállíthatod az encodert – OK – OK. Mentés, csak avi-ba. (VDubMod-nál van ogm, mkv is). Az mpeg-re az avidemuxot (2.4.4) –et javaslom, ott is van elég sok filter (deinterlace is). Lehet kisérletezni. Mindíg csak 1-2 perces videóval először.
    Hát „röviden” ennyi.

    Üdv. Pibácsi

Új hozzászólás Aktív témák