Új hozzászólás Aktív témák

  • _Scythe_

    aktív tag

    Sziasztok!
    Néhány hete kezdtem elmélyedni az x.264-es kódolás rejtelmeibe. (Megelőzve a kérdéseket évek óta foglalkozok videó kódolással, mondjuk közepes szinten) MeGUI-t használok, és van egy 200MB-s teszt .vob-om eredeti DVD-ről ripelve.
    Igazából nekem az audioval van bajom. A source: 48Khz, 6 channel ac3 audio
    Nero AAC-t használok, és adaptive (avarage?) bit rate (ABR)- 192 kbit/sec-el kódolnám.
    Azt mondtam neki, hogy a sample rate-et hagyja olyannak mint a source, és a csatornákat is, azaz ne mixelje le stereora. A végeredmény .mkv 6 csatornás lesz, de csak 27Khz-es!
    Használom a HE-AAC- profile-t, de nem láttam sehol, hogy ez hatással lenne a sample rate-re. Ha VBR-t használok, és azt mondom neki, hogy automatán válasszon hozzá profile-t
    akkor ugyan 6ch-s lesz és 48 Khz-es, de sokkal nagyobb az audio stream, nyilvánvaló okok miatt.
    Mitől lehet ez? Utánna olvastam már sok helyen, de nem láttam sample rate-re vonatkozó megkötést egyáltalán, nem csak profile szinten, az AAC-ben.
    Olvastam olyat is, hogy a HE-AAC bugos, LC-AAC-t használjak. De szerintem az rosszabb minőségű, nem? Vagy ugyanolyan, de sűrűbb kvantálással, akkor meg méretbeli para lesz.
    Tudna nekem ebben valaki okosat mondani?

Új hozzászólás Aktív témák