Új hozzászólás Aktív témák

  • pigsty

    aktív tag

    Sziasztok!

    Mea klumpa a láma, és sokadszorra feltett kérdésekért!

    Van egy alsó-középkategóriás tunerom kölcsönbe valakitől, sok kísérletezés után arra jutottam, lefagyás nélkül, legbiztosabban a Nero Vision alatt jön hang, kép rendesen, és felvenni is azzal tudok még a legjobban. Erről a tuneros topicban írtam, ott győzött meg Balinov a huffyuvról.

    1. VHS digizésnél csúszik egy-két videó esetén a hang. Állandó a csúszás, vagyis végig kb 3 másodperc. Huffyuvval felvettem mondjuk két órát. Jó nagy fájlokat csinált. :)

    VDModban a streamlistnél ha rámegyek a hangsávra, és jobb egérrel interlavingre megyek, ott lehet elvben késleltetni/siettetni a hangot, de ha beállítok egy értéket, és menteném a fájlt, a végeredményben változatlanul van hangcsúszás. :F

    2. Tudom, ezt is sokszor kérdezték, VHS-t mekkora felbontásban érdemes digizni? Ha utána esetleg áttömörítem? Huffyuv max 640x480-at enged. Az elég?

    Ha vágás, szerkesztés után átraknám AVCbe, akkor azonos felbontással menjen a dolog, vagy legyen fele a felbontás?
    Nero tud még MPEG-2ben menteni, de ez valami stream lesz, amit vagy a Nero Vision (9.2.6.0), vagy csak a régen fejlesztett VirtualDubMod kezel.
    Nero MPEG-22ben tud 720x576-ot is.Csak ugye az MPEG-2 jó veszteséges, kevés program kezeli, ha ilyen stream szerű.

    3. Tárhely miatt szeretném a videók egy részét tömöríteni majd. Érdemes ma 2009-ben DivX/xVid heylett mást használni, pl AVC-t (.mp4 a kiterjesztése)?
    Azt látom, kezd ez a mp4 elterjedni.

    4. Ha nem Neroval akarok konvertálni, hol, melyik program tud kétmenetes, alaposan konfigurálható, jó minőségű AVCbe konvertálni? Létezik VirtualDubra megoldás?

    5. VirtualDubbal hogy lehet két, egyforma minőségű videót összefűzni?
    Tehát felveszek negyedórát a VHS-ről, leállítom a digitalizálást, a magnón arrébb tekerek, és második fájlba mentek tovább. Vágni tudok a VD-ben, de többit nem nagyon tudom? Másik VD ablakban vágjam ki a beilleszteni kívánt részt és az első DV ablakban Paste, ahol a csúszkát raktam?

    Furcsa, régebben a Nero Vision két azonos minőségű fájlból összevágott videó Exportálásánál gyorsan mentett, pár perc alatt kész lett a mentéssel, most úgy tűnik, újrakódolja az egészet, 2-3 óráig, hiába van a smart encoding engedélyezve.

    Kösz, ha elolvastátok, üdv!

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

Új hozzászólás Aktív témák