Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz kymco #9873 üzenetére

    A katolikus egyház nem egyenlő a kereszténységgel, sőt a középkori katolikus egyházvezetés még csak krisztusi sem volt
    Amikor társadalmi szinten nézzük a kérdést és évszázados hatalmi pozíciókról van szó, akkor tényleg releváns kérdés, hogy mennyire volt igazából keresztény az egyház? Szerintem nem.

    Mint korábban írtam, a hamis kereszténység legalább annyira rombol, mint a keresztényüldözés, így nem gondolom, hogy a kereszténység fennmaradását igazolni lehet a reneszánsz pápák hatalmi tevékenységével...
    A kereszténység önmagában nem jelent semmit, ha globálisan, társadalmi hatásait tekintjük. Ebből a nézőpontból a kereszténységhez bizony hozzá tartoznak a keresztény egyházak, a keresztény emberek. Érted, önmagában a kereszténységnek semmiféle társadalmi hatása nincs. A keresztény egyházaknak van társadalmi hatása, a magukat kereszténynek vallóknak van társadalmi hatása.
    Ha a kommunizmusról és annak társadalmi hatásairól beszélnénk, akkor sem az eredeti Marx-i utópia a releváns kérdés, hanem az, ami ténylegesen megvalósult belőle.

    Az iráni és kínai példa pedig releváns, mert mert ott is gyarapodik a kereszténység...
    Persze, gondolom Magyarországon is gyarapodik a buddhista közösség, ettől még nem túl releváns példa a buddhizmus globális helyzetére nézve.

    Jézus sem tekintette a farizeusokat Isten üzenete hordozóinak, Isten a zsidókat is címkézte anno fel, hogy "Nem népem", mert elfordultak tőle... Innen kezdve miért gáz, ha valaki nem Krisztus követője, akkor nem keresztény?
    Az én joker érvem annyira nem Joker. Szerintem a kereszténység többet jelent, mint a te személyes hited, vagy egy elméletben létező eszmerendszer. A kereszténység a társadalom és az emberek életének a része, meghatározó kulturális tényező, sorolhatnám. Tudom, hogy neked kellemetlen közösséget vállalni azokkal a keresztény emberekkel, akik kellemetlenül hülyék vagy álszentek, de ez is benne van a pakliban.

    Te írtad korábban, hogy a Biblia azért tanít engedelmességre, hogy könnyebben irányíthatóak legyünk
    Nem tudom, hogy azért tanít-e vagy sem. Nem hiszem, hogy összeesküvésről lenne szó, ugyanakkor az uralkodó hatalom számára ez mindenképp előnyös oldal. A másik dolog, hogy az emberben alapvetően megvan a hajlandóság arra, hogy irányítsák.

    A bűn megjelenése előtti időt nekem nem kell megfogalmaznom, eléggé képi módon ott van a Bibliában... még a gyerekek számára is érthető módon leírva....
    Igen, a történet a két emberről meg a beszélő kígyóról. Tehát azt állítod, hogy ez a történet a Bibliában valóban megtörtént, tehát történelmi tény, nem pedig metaforikus mese?

Új hozzászólás Aktív témák