Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz kymco #9836 üzenetére

    A Biblia szövege fennmaradt, igen, tudom. (Nem értem, miért nekem írod ezt és nem értem, miért releváns. Van még néhány ókori szöveg, ami fennmaradt anélkül, hogy bármilyen szakrális jelentőségük lenne.)
    A másik kérdés, hogy attól, mert a Biblia szövege nem tűnt el, még igaz, hogy a történelem során sokszor előfordult, hogy a hatalom saját érdekei szerint használta fel (és nem csak a Bibliát, hanem magát a vallást is).

    Nos akkor már a nyomdafesték ólomtartalma nem lehetett ezért felelős
    A sztorit félig kell komolyan venni. A Ceausescu rendszerben valóban magas volt a wc papír ólomtartalma, de ez nyilván nem a magyarországi Bibliáknak volt köszönhető.

    A Biblia égetés, átszerkesztés, bezúzás stb.... nem kiváltója az ítéletnek, hanem tünete egy Istentől elszakadt ember-ember csoport lelki állapotának.
    Létezett valaha olyan állapot, amikor az emberek nem voltak elszakadva Istentől? Valódi történelmi állapotra gondolok, nem pedig Ádám és Éva történetére.

    A történeteket azért írtam le, hogy láthassátok, hogy a Biblia ezeket is sértetlenül túlélte, mikor országok, birodalmak, eszmék omlottak össze, az Isten üzenete állva maradt....
    Az Iliász is túlélt pár évezredet, görög filozófusok gondolatai is túléltek. És volt rengeteg értékes gondolat/írás, ami nem élte túl. Mint ahogy rengeteg vallás volt, amelyik túlélte és jópár, amelyik nem.
    A te érveid igazak lennének bármilyen, ma létező egyház régi irataira. Ha az érvedben kicseréled a "Biblia" szót "Korán"-ra, akkor ugyanaz a gondolatmenet helyesnek fog tűnni. (Pontosan ezért nem helyes a gondolatmenet :) )

    Ezek pótcselekvésed, mint ahogy a te hozzászólásod is az.... és az én elhárításaim is azok voltak még a régi életemben.
    Az pótcselekvés lenne, hogy megpróbálok a legjobb tudásom szerint, logikusan, érvekkel tekinteni egy kérdésre? Igen, igyekszem gondolkozni, és ez sok tekintetben ellentétes a hittel. Az, amit elhiszel, azt nem kérdőjelezed meg. Ezért tanít engedelmességre a Biblia, ezért számít erénynek az engedelmesség és ezért remek eszköz a vallás arra, hogy irányítsák az embereket. (És ehhez nem kell visszamenni a középkorba, rengeteg példa van, még a civilizált világból is)
    Akárhonnan nézem, nekem nagyon úgy tűnik, hogy itt maga a hit a "pótcselekvés".

Új hozzászólás Aktív témák