Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • euchi

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #8894 üzenetére

    „De miért számít számodra az életed? Semmi értelme nincs, nincs értelme előre jutni, úgyis vége lesz.”
    Egyszerűsítsük le, hogy jobban érthető legyen. Mi értelme van reggel fölkelni az ágyból?
    Azért, mert az élet véges. Akkor is vége lesz, ha nem kelek föl reggel. Egy nappal kevesebb lesz, anélkül, hogy csináltam volna valamit. De akkor miért ne kelnék föl? Annyi mindent lehet kezdeni egyetlen nappal. Miért pocsékolnám el? Lehet, hogy az lesz az utolsó napom.
    Szóval a válaszom: Pont amiatt van értelme, mert véges.
    Ha soha nem lenne vége, akkor már megkérdezném magamtól reggel:
    Minek keljek föl? Holnap is lesz nap és azután is, egészen az örökkévalóságig.
    Érted már?
    „Voltaképp lehet élni hit nélkül ebben a világban, de szerintem nem érdemes.”
    Igen lehet élni hit nélkül, és szerintem érdemes is.

    „A hit nem csak a túlvilágról szól, hanem arról is, hogy ami van, az honnan van.”
    Én a te hitedről beszéltem. És elgondolkodtató, hogy amikor fölvetettem a hited szükségtelenségét, akkor neked rögtön a halál jutott eszedbe.
    „És itt el is érkeztünk arra a pontra, ahol már látszik, miért is nem lehet elég csak a szeretet hit nélkül. Mert Isten a szeretet, és nem különválasztható.”
    Én simán különválasztom. Na és, akkor mi van? Ha nem haragszol meg én megtartom Istent és a szeretetet egymástól szeparáltan. Te a személyes hiteddel annyi fogalmat sajátítasz ki az istenednek, ahányat csak akarsz, de légy szíves ezt ne hangoztasd nekem, mert nem vagyok rá kíváncsi. És a keresztény hit nélkül is tökéletesen elég a szeretet. Hova akarsz egyáltalán kilyukadni?

Új hozzászólás Aktív témák