Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz euchi #8538 üzenetére

    Öröktől fogva az idő nélküliség. És itt most túlléptünk a felfogóképességünk határán, úgyhogy ne kérd, hogy írjam el, hogy ez mégis mit takar.

    "Isten mikor teremtette meg a világot? Most létezünk? Már megteremtett minket?"
    Mindkét kérdés a korlátoltságodból eredően születhetett meg. Korlátoltak vagyunk, ezért tűnik a mi nézőpontunkból problémának az, amikre rákérdeztél. Egy időtlen öröklétből ez megtehető.

    A munka elvégzéséhez nem is kellett időpillanat. A robbanás megtörtént, ezt tudjuk. Vagyis ez, hogy tudjuk, és meg tudjuk határozni innen belülről a korát, jelenti azt, hogy megtörtént.

    Elég hihetetlen és csodálatos dolog az, hogy ez így megtörtént. Az szvsz még hihetetlenebb, hogy mindez csak úgy magától. Ahhoz ugyanúgy ki kellett jelölni egy "időpontot", csak épp a semminek. És az anyag honnan lett?

    Az én hitem alapja valahonnan innen indul. Te nyilván inkább a véletlen teremtődést véled valószínűbbnek. De ha csak a világ keletkezésének mikéntjéből kéne döntenünk hit és ateizmus között, akkor egyikünk sem lenne előnyben. Akkor meg kár úgy egymásnak esni.

    Nekem még itt van Jézus is, akiben hiszek.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák