Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz fordfairlane #8441 üzenetére

    Természetesen a több mint száz hozzászólás között nem lehet labortisztaságú állításokat megfogalmazni, de alapvetően tény, hogy nem az ateisták vannak támadva hitükben elsősorban, hanem a keresztények... és a reagálások az általam említett iq paródia szintjén maradnak többnyire az ateisták részéről...
    De ebben a témában ez volt az utolsó hsz...

    www.refujvaros.hu

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz fordfairlane #8441 üzenetére

    "egy hívőtől nem is vártam mást, a reakciójukat előre fel lehet írni egy papírra"

    Ez mondjuk buta és primitív általánosítás. Ráadásul sértő, és nem igaz. Ha ilyeneket írsz, mit remélsz? Ha azt akarod, hogy meghallgassák, majd megfontolják a véleményedet, ne tedd ellenszenvessé magad, ne ereszkedj le olyan mélységekbe, amit magad is megvetsz. Ha JJános vitastílusát elutasítod, akkor neked magadnak sem kellene ugyanezt a stílust képviselned.

    A hívő vs. ateista vitának nem sok értelme van. Ez az evolúció-dolog meg az agyamra megy. Persze, hogy van, létező dolog az evolúció. És értem azt is, hogy az ateistákat zavarja, hogyha a hívők nem fogadják el a tudomány bizonyítékait (kivétel, ha ők érvelnek vele).

    Viszont ez engem is zavar, szóval ez nem az ateisták jellemzője. Engem is zavar, ha egy hívő nem fogadja el a tudományos tényeket, bizonyítékokat. De! az is zavar, ha egy nem-hívő teszi ugyanezt.
    Úgy tűnik hát, hogy ez a tudomány-elfogadás téma megint csak nem hívő-nemhívő ellentétről szól. És éppen ezért gondolom azt, hogy ennek a kérdésnek a leboxolásához nem a vallás topic a legmegfelelőbb. Főleg azért, mert azt a látszatot kelti, hogy a hívők nem fogadják el a tudományt, az ateisták pedig igen. Ez pedig szintén téves feltevés.

    A hitről magáról elég kevés szó esik mostanság, no és a vallásokról sem túl sok, mindig ez a kinek van igaza vita...

    Meg, hogy ki kit küld el a topicból, meg minősítgetése egymás hitének és vallásának.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák