Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bronin7

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #8150 üzenetére

    Mondj példát! És azt hiszem, nem a megfelelő embernek kened most oda ezeket a sorokat Ha olvastad volna sok korábbi hozzászólásomat, tudhatnád, hogy abszolút tudomány-párti vagyok Azt hiszem ez kiderült a JJánossal való teremtés körüli eszmecserém kapcsán, valamint a biblia-értelmezésemmel kapcsolatban is.

    Érdemes megnézni, hogy miként vélekedtek az egyes találmányok, tudományos kísérletek előtt, s után:

    1. Repülőgép:
    Amíg fel nem találták, addig azt mondták, hogy a repülés öröme és képessége csak a madarakat illeti meg, mert Isten őket így teremtette...

    A történelem más igazolt, nem is jött elő többet.

    2. Hangsebesség:
    Mielőtt átlépték volna, többen is mondták, hogy ez lehetetlen, hiszen Isten hozta létre a hangot is, hogy ezt így teremtette meg az Úr...

    Más igazoltak, többé nem volt ez se kérdés.

    Csak két példa.

    DE! Nem tudok róla, hogy a tudomány foglalkozik-e azzal, hogy az isteni eredetet cáfolja. Szerintem nem, mert nem terjed ki addig a hatásköre. Nem tudja, és nem is akarja megmondani, hogy létezik-e Isten. És, hogy a szeretet tőle van-e. (agyműködés-blablát most nem kérnék, elég jól tisztában vagyok vele, limbikus rendszer, neuronok - de most nem erről beszélek).

    Ilyen hülyeséget.
    Természetesen hogy nem lesz olyan tudományos projekt, hogy "Bizonyítsuk be, hogy Isten nem létezik!"
    Te jó ég... Azért ez egy kicsit súlyos. :U

    A tudósok minden területen haladnak előre, s lassacskán, kisebb lépésekben gondolkodnak. Közvetve bizonyítják be azt, hogy amit Isteni tettnek gondoltak, az valójában tudomány. És kiterjed a hatásköre mindenre, mert nincsen egy gonosz "bíró", aki mondaná, hogy "Állj! Ez már rátok nem tartozik!"
    Ezzel csak az egyházak próbálkoznak. Meg a lelkes hívők.

    Olyan jó lenne, ha ide idéznél egyet, hol is tettem én ilyet, kedves bronin7! Mert ha ilyet nem találsz, akkor igazolod azt a feltételezésemet, hogy a saját szűrődön engedsz át mindent, és az erős előfeltételezésed nem is engedi, hogy lásd a valóságot. Könyörgöm, idézz tőlem, hol tagadom én a tudomány eredményeit!!!

    Itt van.

    Ha Isten teremt egy halat, akkor én is a halat látom, és te is. Objektíven hal.

    A világ dolgai olyanok, amilyenek. Egy háztető az háztető. Attól, hogy Isten teremtette minden részecskéjét, még lehet, hogy beszakad, vagy nem tetszik.
    Ezért, mert kijelented, hogy "Isten teremtette azt, Isten teremtette így..."
    Ez a tudományos elmélet tagadása, egészen pontosan Darwin-é... (hal esete)
    Az evolúciót tagadod, meg azt, hogy a fajok kialakultak, s nem csak Isten csettintett egyet és megjelentek...
    Cserép esete, azt a cserepet bizonyos anyagokból készítették el, egy bizonyos eljárással, nem Isten teremtette a "cserép molekuláit", hanem az anyagot átalakították egy másik formába, egy bizonyos módszerrel.
    És ne kezd megint a "Isten teremtette a molekulákat..." dolgot, mert nincs bizonyítva.
    Ergo ez a te saját véleményed.

    Ezt te nekem? Van szerencsém tudósokkal, kutatókkal együtt dolgozni, projektekben részt venni. Kutatni az emberi agy működését. Nagy valószínűleg sokkal közelebb állok a tudományhoz, mint te, legalábbis annak művelésében. És akkor jössz itt nekem ilyen mondatokkal. Lehidalok
    Nem keversz össze engem valaki egészen mással?

    Pont ezért nagyon kiábrándító a te helyzeted, mert a tudomány egyik területén dolgozol...
    Kérdem miért érdekel téged az agyműködés? (azt most ne vegyük ide, hogy tetszik a munkád, meg jól fizet, meg ezt mondták a szüleid, stb. blablát; csak vallási szempontból:
    Nem elég neked az, hogy Isten megteremtette az agyat és kész? Miért számít neked az, hogy miként működik? Nem elég az isteni magyarázat?)
    +
    Egy dolgot tisztázzunk:
    Attól mert kutatókkal, tudósokkal dolgozol együtt, az nem jelent semmit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák