Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • euchi

    aktív tag

    válasz lao ce #6657 üzenetére

    „orulok hogy eddig eljutottunk.”
    Odáig jutottunk, hogy fölöslegesen vitatkoztunk. Persze a legnagyobb vitákat a félreértések szülik. :DDD
    „a kovetkezo lepes hogy megprobalom levezetni mit jelent a vallas es a hit gyakorlasa a mindennapi eletre nezve. ugyanis - meglepo modon (vagy talan nem is) - a hit sokkal jobban osszefonodik a mindennapi elettel es problemakkal mint mondjuk az atomfizika, a rovidhullamu muszeresz tudomanya vagy a kofaragoe.”
    Megpróbálod levezetni? :F Szerintem ez rossz ötlet. Ahány ember, annyi féle. Hogyan tudnál ilyesmit levezetni anélkül, hogy általánosítanál? Azt leírhatod, hogy számodra mit jelent a hit a hétköznapjaidban.
    „ez fogja osszekotni remelhetoleg azt amit a dalai mond (szerintem legalabbis) meg amit en mondok.”
    Többet gondolsz Dalai mondanivalója mögé, mint ami valójában. Dalai Láma azt mondja, hogy a vallása miatt neki jobb lesz, mint a hitetlennek. Szó szerint ezt mondja:
    „Miért zavar téged még mindig, hogy a vallásom miatt nekem jobb, mint neked?”
    Nem érdemes egy ilyen állítást bizonygatni, mert senki sincs olyan helyzetben, hogy ilyesmit, bizonyítson.
    Azért Dalai sem egy reménytelen eset, hiszen valójában ezt mondta:
    „Ettől én nem leszek felsőbbrendű, mint te, hanem csak jobb lesz nekem.”
    Ismerek, magukat keresztényeknek valló, embereket, akiknél a felsőbbrendűség érzete is elhatalmasodott, annyit legalább elmondhatok, hogy Dalai nem közülük való. Az ő gondolata ott hibázik, hogy bármelyik hitetlenről megállapíthatja, hogy neki milyen jó, anélkül, hogy belelátna, és összehasonlíthatja saját magával, és rendelkezik a joggal, hogy kijelentse, mint tényt, hogy neki jobb.
    Véleményt mondani viszont lehet, bárkiről. Ha már eléggé ismerek valakit, mondhatom, hogy bizonyos tekintetben jobb nekem, mint neki, de az nem lesz több egy szubjektív véleménynél. Ilyen állításoknál fokozottan ügyelni kell a „szerintem” szócska használatára. Ettől nem fog bölcsebbnek tűnni az, akitől az állítás származik, de maga az állítás így rendben van, hiszen csak egy vélemény. Persze egy véleményt ugyanúgy lehet támadni, illetve védeni. Dalai a "szerintem" szót egyszer sem alkalmazta az állításában, így magával az állítással is baj van, nem csak a gondolattal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák