Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kazimír

    őstag

    válasz Dany007 #3201 üzenetére

    Akkor nem értetted meg amit korábban írtam. Hogy Isten vár minket, de rátalálnunk nekünk kell. Ez nem cirkusz, nincs borítékolt végeredmény (nem, ebbe ne köss bele! Te sem tudod, én sem tudom mi lesz a vége. A különbség, hogy én hiszem, hogy lesz tovább is) Ez folytonos keresést jelent minden nap, ami nem abból áll, hogy csak azon gondolkozol egyfolytában, hogy ez vagy az most tetszik-e Istennek, hanem megpróbálsz helyes, vállalható életet élni a hétköznapokban, őszintén, lelkiismeretesen, szorgalmasan, stb. (soroljam még?). Ha ez sikerült, akkor már közel jársz a keresztény értékrendnek nevezett - előttem kissé homályos - valamihez.
    Jézus összes kijelentése a lelki életre vonatkozik így a valós világra értelmezni azokat helytelen. Nem kívánja, hogy szó szerint megtagadd a szüleidet, meg hogy halj meg érte. Inkább aról lehet szó, hogy hagyj fel eddigi bűnös életeddel (halj meg belül a bűn számára), hogy elnyerhesd az örök életet. A megtagadós részt pedig úgy értelmezem én, hogy jobban kell(ene) szeretnünk Őt még náluk is. Nem, nem fog sikerülni, csak törekedhetünk rá. A hangsúly ismét a szereteten van.

    Továbbra is azt mondom (és mindig el fogom :) ), hogy sokkal pontosabb magyarázatokkal szolgálhat neked egy lelkész (lehet, hogy én/mi csak tévútra vezetlek/tünk:) ). Ott legalább meglenne a személyes kontatktus is. (Ha akarod, ajánlhatok is neked valakit, aki nem tömi a fejed bibliai idézetekkel, mégis válaszol a kérdéseidre.) Ehhez nem kell nagy bátorság, csak kíváncsiság, az pedig - ahogy látom - megvan.

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

Új hozzászólás Aktív témák