Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23959 üzenetére

    Nem az evilági törvényekről beszéltem. A szellemi törvényekről,amit a vallás létrehozott. Persze,hogy a földi törvényeket be kell tartani,ki akar a börtönbe jutni? Ezt két különböző dolog.Ebben egyetértünk.

    ”de közben még van valahányszor 24 óra élete az embernek, és helyt kell állni, pl. pont a család miatt (lakni, enni kell)"

    Igen,amit lehet élni Istennel,aki egy élő személy,vagy a Sátánnal. Nincs más választási lehetőség. Ha az Istennel töltjük,autómatikusan betartjuk a földi törvényeket is,kivéve,ha azok Isten ellenesek. És akkor a 24 órát Istennel éled,a mindennapi életet,legyen az munka,kikapcsolódás,vagy gyermeknevelés.

    "Tízparancsolat?
    Jézus szeretetparancsa?
    Ezek is korlátoznak, hiszen nem ölhetsz-rabolhatsz, hanem az együttélést segítik, miközben sokkal többről is szól, az Istenhez való viszonyulásról, az életért érzett háláról, annak megbecsüléséről, és Krisztus elfogadásáról, követéséről."

    Krisztus követése nem érzelem meg nem filozófálgatás,hanem egy életmód.
    Ha meg tudod,hogy Isten Fia/ lánya vagy,azaz örökös,akkor olyan lesz az életmódod. Semmi emberi erőfeszítés és erőlködés nincs benne,ez lesz a természetes életmódod.Mert elvégeztetett!
    Krisztus elvégezte! Semmi nem választ el bennünket Istentől.

    "A bűnösök vagyunk pedig igenis annak elfogadása, hogy Jézus volt a tökéletes "ember", mi csak szeretnénk hasonlók lenni, de sokszor bukunk...
    Isten figyelmét nem kell kivívni, nem erről szól a "folyamat", hanem arról, hogy hűek igyekszünk maradni Jézus áldozatához."

    Isten szemében nem vagyunk bűnösök,csak az emberek többsége eztnem tudja. Ha azt mondjuk,hogy bűnösök vagyunk,azzal Istent hazugnak állítjuk és Jézus áldozatát semmissé tesszük.

    ""Isten a képére alkotott Bennünket"
    Igaz, de csak képére alkotott, nem klónozott, másolt, tehát nem vagyunk mi is istenek, tökéletesek, csak "gyengébb utánzatai" (nem tudom jobban megragadni, így ezt a megfogalmazást használom)."

    Nem tudom,van- e gyermeked.
    Attól , mert nem egy kiköpött másod mint egy klón,nem szereted,nem gondoskodást róla,és nem örököl tőled? Gyerekek vagyunk,Fiak és Lányok,Isten családja,nem bűnösök. Nem tudja mindenki,hogy Istennek a családjához tartozik és hogy örökölt,ha mindenki tudná,akkor békesség lenne a földön.

    "Ezért vagyunk esendőek (mert nem vagyunk egészen tökéletesek, hanem csak részben), ezért ismerjük fel a jó és a rossz lehetőségét, és ezért tudunk szabadon választani... márpedig sokan sokszor rosszul választanak.
    "Szerintem."

    De attól még Isten szíve csücske vagy!
    Legfeljebb nem tudsz róla,ezért Ő ellene cselekszel,de még ezért sem haragszik meg,mert szeret.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Új hozzászólás Aktív témák