Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #21500 üzenetére

    "Az egyik elmélet szerint több történelmi alakból gyúrhatták össze..."

    Pusztán egyszerű kíváncsiságból, kik és mikor "gyúrhatták össze"?

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz MageRG #21500 üzenetére

    Én arról olvastam, hogy lehet, hogy megtalálták Noé bárkáját. Vagy hogy az özönvíz talán akkor lehetett, mikor a Földközi-tenger és a Fekete-tenger közt kialakult az átjáró.
    Arról is olvastam, hogy sokáig csak szép történetnek tartották az Iliászt és Odüsszeuszt, aztán valaki fejébe vette, hogy megkeresi Tróját, és megtalálta.
    Elismerem, hogy vannak olyan történetek, amikről ma már tudjuk, hogy 18 karikás értelmes beszélgetésben nem hivatkozunk rá. Viszont ettől még megtartjuk, ha olyan beszélgetésre kerül sor, aminél a 6-os karikát se kell kitenni. Ugyanez létezik a normál nem vallásos kultúrkörben is, hogyha egy gyerek megkérdez valamiről, akkor egy történetet fogsz elmesélni, s zokon vennéd, ha valaki más világosítaná fel a te gyerekedet a témában, és ezzel elvenné a dolgok varázsát. Remélem nem kell többet beszélnem a méhekről, idős (red) bácsiról stb.
    De Noé bárkája, teremtés könyve nem is tartoznak szorosan a hitvilághoz. Oké, van benne nevelési vonzat, hogy a jó erkölcs felé tereljen, de nem ez a hit sarkalatos pontja. S ez ami fáj, hogyha vitázunk hitről, akkor ne csip-csup ügyön vitázzunk, hanem lényeges elemen.
    Egy fentebbi hozzászólásban azért linkeltem a Zsinatokról, és a Katekizmusról, mert sok minden nem a Bibliában van szabályozva, hanem egyházi törvények által. Ilyen például a böjt kérdése: Jó kérdés, hogy a húsvét előtti 40 napos böjt egyáltalán szerepel-e a Bibliában. Viszont azt még kevésbé hiszem, hogy az enyhítés, vagy hogy ez hogy vonatkozik a gyerekekre benne lenne. Ráadásul az enyhítés, szerintem az az utóbbi 50 évben lett elfogadott.

Új hozzászólás Aktív témák