Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Elemental #21305 üzenetére

    Az egyház szónak teológiai értelemben van önmagában értelme, mert szervezetileg a felekezetek teljesen másképp működnek. Én példának a gyülekezetemet tudom felhozni. Református vagyok, a gyülekezetünket mi alapítottuk 2000-ben egy lakótelepen, a lelkészünk egyetemi végzettségű ember áruházi pénztáros fizetéssel. Ezért nem érdemes segget nyalni.
    A gyülekezetünk egy közösség, az emberek ismerik többnyire egymást, és azért adakoznak, hogy legyen fűtés, világítás, víz a templomban és a gyülekezeti helyiségekben, hogy tarthassunk kedvezményes napközis táborokat, adakozhassunk a város szegényeinek, és mellesleg megfizessük a lelkész szolgálatait, mert a családjáról neki is gondoskodnia kell.
    Nem ő az egyetlen lelkész, akinek az életét ismerem, és egy sem része olyan összeesküvés elméletnek, ami arra utal, hogy meg akarják kopasztani a híveket.
    Nálunk az éves járulék partiban van egy mekis családi ebéd árával 4 főre.
    Tehát a frázist ezekre a megjegyzésekre értettem. A valóság más, mint ahogy ezt másoktól hallod.

    Amiket írtam, azok a saját magam által tapasztalt tények... nem frázisok.
    Sőt a gyülekezetünk elöljárójaként rálátásom van a kiadásokra, bevételekre... szigorú szabályok szerint történik, fillérre el tudunk számolni...És senki sincs arra kényszerítve, hogy a gyülekezet tagja legyen, még azt sem tanítjuk, ha nem fizet, akkor elkárhozik, sőt azt hirdetjük, hogy a megváltás ingyen, kegyelemből van.
    Az emberek azért fizetnek, mert jónak tartják ezt a közösséget, fenn szeretnék tartani, mert szeretnek ide járni...

    És minden híreszteléssel szemben a keresztény hithez kell a közösség... Jézus is tanítványokat vett maga mellé, Isten az ószövetség idején is egy népet választott ki magának.... mert pld a szeretet parancsát nem lehet magányosan gyakorolni.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák