Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Viszlát #1986 üzenetére

    De melyik ember tudja vajon a valódi igazságot? Mert nagyon sokan ezt gondolják, ezt hiszik, ettől hívők. Vajon én vagyok az igazság tudásának birtokában, vagy te? Mindketten érezhetjük így. És ez így van jól. A világ is egy, mégis ahányan vagyunk, annyi féle képpen látjuk. Más az agyunk, amin keresztük érezzük a világot. A hitet is annyi féle képpen éljük meg, ahányan vagyunk.

    A spenótnak 1 íze van, mégis van aki kellemesnek érzi, valaki meg ki nem állhatja. Pedig ez csak egy egyszerű spenót. Hát még mennyi eltérés lehet az Istennel kapcsolatban! És még a leírt szavak sem mutatják meg a pontos célt, mert ahány ember, annyi értelmezés. Mert minden egyes szó is mást mást jelent egyes embereknek. Talán csak érzés, benyomás szintjén. De nincs két ember, aki egy adott szó mögött tökéletesen ugyanazt a tartalmat tudja.

    És ezt természetesen Isten is tudja, hisz így és ilyennek teremtett minket. Ezért azt gondolom azzal sincs baj, ha több vallás van, több elképzelés és több értelmezés. Hinni lehet, hogy én tudom egyedül az egy igazságot, erről vitázni azonban értelmetlen, mert ez ''csak'' hit, ami számodra ugyan bizonyság, de mások számára a sajt hitük szolgál ilyen bizonyságokkal.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • FehérHolló

    veterán

    válasz Viszlát #1986 üzenetére

    Isten egy van, de ez nem zárja ki azt, hogy különbözőképp lássuk.

    Jézust én pedig az Ószövetség beteljesítőjének hiszem, nem (részleges) eltörlőjének.

    Skynet is real. It's called Google.

Új hozzászólás Aktív témák