Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zone

    őstag

    válasz kymco #19619 üzenetére

    Önmagában miért gond az, hogy a többi vallás isteneit nem fogadjuk el? Az eltérő vallást gyakorló embereket elfogadom.
    A kérdés nem feléd irányult, szerintem sincs ezzel semmi gond. Én is csak egy vallással többet nem fogadok el, mint a vallásosak.

    Te sem fogadod el azt, hogy a kereszténység által hirdetett Isten igaz lenne. Saját magadon miért nem kéred számon eme tolerancia hiányát?
    Nem gondolom, hogy az intolerancia lenne, ha valaki képtelen állítását nem tartom igaznak. Mondhat bárki bármit bármilyen istenségről, engem nem fog megsérteni, mert akár beszélhetne a fogtündérről is.

    Fikció, és a történelem nem ezt támasztja alá.
    Sejtettem, hogy erre valaki ugrani fog. Én kihalásról és nem kiirtásról beszéltem.

    A többi felvetésre később reagálok, most nincs sok időm.

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • zone

    őstag

    válasz kymco #19619 üzenetére

    Keresztényként vallom, hogy az egész világ Isten teremtése, a vallástalan, ateista és más vallású emberek is.
    Ezzel tisztában vagyok, mert másként nem tudnád megmagyarázni a többiek létezését. Így azonban felmerül a kérdés, hogy miért nem egyetlen vallás van a kezdetek óta?

    Isten adta a képességeinket, Isten tervében szerepelünk.
    Az első gondolatot nagyon degradálónak tartom az emberi teljesítménnyel szemben és az evolúció-ellenesség is kiérezhető belőle. De tegyük fel, hogy így van, akkor miért teremtene a Biblia istene olyan embert, aki nem képes hinni? Amiből az következik, hogy szándékosan teremt valakit, akinek esélye sincs elkerülni a poklot.
    Az isteni terv gondolata a judeo keresztény vallás egyik fontos eleme, de abba már kevés hívő gondol bele, hogy ez az imádkozást feleslegessé teszi.

    Ha a jó csak Istentől származhat, akkor a rossz kitől származik, és származhat-e rossz Istentől?
    A jó és rossz fogalmával az a helyzet, hogy szubjektív. Egy bizonyos esemény az egyik embernek lehet jó, de egy másiknak lehet rossz, ebből nem arra a következtetésre jutsz, hogy ugyanaz a forrás?

    Akkor is fikció, és én a fikciót megvalósítani szándékozó modell kísérletékből szemezgettem. Hogy pld milyen egy vallástalannak megtervezett országban az élet.
    Egy vallás kihalása nem fikció, lásd a skandináv, görög vagy egyiptomi vallásokat, amikre mára mitológiaként tekintünk. A vallás erőszakos üldözése és lassú kihalása két különböző dolog, felesleges összehasonlítani.

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Új hozzászólás Aktív témák