Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz hallari #12638 üzenetére

    nekem nem volt olyan szerencsem mint kymconak hogy egyszercsak megjelenne a tao elottem es onnantol minden megy flottul. ha belegondolok az nem is igazi hit ha mar csak ugy megy hogy a mobilszama is megvan a termeszetfeletti hatalomnak. :) az en "hivasom" rettentoen hirertek nelkuli volt, talan ugy irhatnam hogy radobbentem, ereztem minden idegszalammal hogy az igazsagot hallom, aztan olvasom.

    kicsit furan hangzik ezekkel a szavakkal leirva, de en magamat kepeztem es kepzem a hitemben pont mint ahogy barmi masra is az eletben legyen az szakismeret vagy muveszet. a tao nem olyan mint egy isten hogy lehet vele diskuralni. szoval en a hitemet tudomanykent kezelem mert nem latok lenyegi kulonbseget. ezert is gondolom hogy mindenkinek van egy jo kis sajat hitbeli utja amit jar es neki valo. szamomra ez a taoizmus tanaibol is kovetkezik es logikus is.

    de, visszaterve: van akinek csak ugy jon a nagy pillanat, hiszen irjak egyesek. a zoldembernek nem jott semmi (vagy jott csak nem vette eszre, vagy eszrevette csak megijedt, stb). szoval ha valamit akar akkor kutatni kell, figyelni aprosagokra, meg bizalommal lenni. es ez azt hiszem nagyon fontos, mert nem biztos hogy amit eszre kellene vennie az egy huszemeletes szakallas figura lesz aki egy hurrikan hatan kozeledik es a homlokara van tetovalva a nyertes vallas. erre is gondoltam mikor irtam hogy rossz helyen, rossz dimenzioban es meretekben keresgel. nyitottnak kell lenni :)

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák