Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz hallari #12269 üzenetére

    Mert ez is történhetett volna.
    Nézd, nem tudjuk, hogy mi történhetett volna. Semmi értelme utólag bármilyen történelmi eseményt ez alapján megítélni, igazából ez gondolkozásmód szempontjából helytelen - a következmény megvan, az okot pedig hasraütéssel kitaláljuk.

    Persze hogy akkor nem érdekelne, így viszont az isteni gondviselést látom benne.
    Az emberi népek egy része már nem létezik, egy másik része pedig fennmaradt. A már nem létező népeknél akkor mi a helyzet, nekik már nem jutott az isteni gondoskodásból? :D

    Így van; ennek tükrében különösen cinikus, hogy a megölt/elhurcolt keresztények sorsát egy odavetett szóval "számok?" elintézed. Mintha ők semmit sem számítanának, csak egy nehezen bizonyítható statisztikai adatról lenne szó.
    Nem, félreértesz. Egyáltalán nem akarom relativizálni bárkinek a halálát. Ami ellen fel szeretnék szólalni, az az, amikor a keresztények mártír szerepben tetszelegnek, mert őket is üldözték/üldözik. A történelem során a legtöbb népcsoporttal előfordult, hogy üldözték vagy üldözik. Üldöztek embereket vallásuk, bőrszínük, születési helyük miatt, emberek milliói haltak meg így és ezen nem tudunk változtatni.

    hogy bármiféle "tömjénfüst-oszlatási" ingerenciád lenne, különösen, mert semmilyen módon nem vallásos téveszméket védelmeztem
    A tömjénfüst alatt azt a vakhitet értettem, ami ugye nem feltétlenül vallásos jellegű. Például az a hit, hogy a magyar nép bármiben is különleges, az pont ugyanannyira nevetséges, mint amikor egy keresztény ember meséli el részletesen, hogy mi vár ránk a túlvilágon.

    beköszöntött az ateizmus kora, aminek gyökereivel (darwinizmus-evolucionizmus, marxizmus) megtámogatva pusztító ideológiai támadást eszközöltek a keresztények ellen
    Charles Darwin egy biológiai elméletet talált ki, nem az ateizmust, Marx pedig elsősorban gazdasági kérdésekkel foglalkozott, nem az ateizmussal.

    Ez az IDEOLÓGIA mondatja veled
    Az ateizmus nem ideológia, hanem az istenhit hiánya. Az ateizmus úgy viszonyul a valláshoz, mint a kikapcsolt tévé egy tévécsatornához.
    Sőt, gondolj bele, lényegében minden újszülött ateista. Érdekes, ugye? Hívhatnánk az ateizmust alapállapotnak is, amúgy is túl sok negatív gondolat tapad már ehhez a megnevezéshez.

    ÉS EZÉRT IS LENNÉTEK KÉPESEK ÚJRA MEGTENNI EZEKET, VAGY MEGVÁLASZTANI AZT, AKI MEGTESZI.
    Figy, ezt nagyon határozottan kikérem magamnak. Én egy normális és kedves ember vagyok (vagy legalábbis próbálok az lenni), az egyetlen, ami megkülömböztet egy vallásos embertől, hogy nekem nincs képzeletbeli barátom fenn a mennyben és a gyermeteg ókori legendákat a helyükön kezelem: gyermeteg ókori legendaként.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák