Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mh197

    senior tag

    válasz NZ/X #124 üzenetére

    Viszont a tápot a szakértői véleményezés előtt nem biztos, hogy célszerű felnyitni, mert akkor ráfoghatják, hogy sérült rajta a gari matrica, és belepiszkáltál, stb...

    Amúgy ez tényleg egy érdekes probléma, hogy mi van ha egy alkatrész ami garis kinyírja a többit, ha a többi meg már nem is garis.
    Ha lett volna maxx tápvédő cuccod, lehet nem jártál volna így a dologgal. Lehet ilyen kis kütyüt 1-2k-ért venni, akár itt PH-n is. Ez véd a 12, és 5 V táptúlfesztől, és lelövi a tápot, ha megszaladna a fesz. Jó kis dolog, régebben nekem 2x mentette meg a gépem, persze az én hülyeségemből kifolyólag. ;)

  • mh197

    senior tag

    válasz NZ/X #126 üzenetére

    okok, csak jeleztem, hogy nehogy ez legyen majd a gond, mert vannak olyan tápok, ahol a kinyitási helyet ragasztják össze a matricával. Ilyenkor máshogy nem lehetne szétszedni, csak ha a matrica sérül.
    Sok sikert a gariztatáshoz.
    Ja, és szerintem keresd Csaba_20 -at , ha jól emléxem a nevére. A tápokról topicban megtalálod, ő szerintem tudni fogja mi a baj, hogy a táp-e valóban a ludas.

  • mh197

    senior tag

    válasz NZ/X #126 üzenetére

    Itt a link : [link]
    Csak ne ott tedd fel a kérdést szerintem, mert Rudi kimoderál. Ugyanis ott nem szeretik a megdöglött a tápom, mi a baja kérdéseket. De küldhetsz neki pl privát üzit. Az ugyanolyan jó! :))

  • Csaba_20_

    őstag

    válasz NZ/X #131 üzenetére

    Egész pontosan azt kértem, hogy az ismerősöddel, aki megállapította, hogy 20V-os MOSFET-ről van szó, méresd be a táp feszültségeit a cikkem segítségével. Az ismerősöd helyesen két okot jelölt meg a FET elfüstölését illetően: túláram, vagy túlfeszültség. A túláramot a memória tönkremenetele is okozhatta, a túlfeszültséget pedig a táp. Valamint mondtam, hogyha nagyon nem bírkóznátok meg a feladattal, akkor keress meg és segítek, de jelenleg a munkámból adódóan nem sok szabadidőm van. Mivel a processzorhoz tartozó FET-eknél nem volt látható barnulás/púposodás, elképzelhetőbbnek tartom, hogy a memória tönkre menetele okozta a problémát. De amíg nem méri be valaki a tápegységet, addig nem lehet semmit 100%-ra mondani. Külföldi fórumon egy illető ugyanennek a FET-nek a meghibásodását írta le. Lehet, hogy csak véletlen, de lehet, hogy típushiba. A tápegység terheléses vizsgálata nélkül nehéz biztosan kijelenteni, hogy ő okozta a problémát. Ne felejtsük azt se el, hogy a memória se szokott olyan simán elfüstölni.

    Ha úgy tetszik semmi konkrétat nem tudtam megállapítani. De hiába tartom járható jogi útnak az FVF javaslatát, nem tartom megfelelő útnak. A szakvéleményt akkreditált intézetektől kell beszerezni, melynek díja 12e Ft környékén mozog emlékeim szerint. Ezt a díjat a fogyasztónak kell állnia és amennyiben a forgalmazó nem fogadja el, maximum a bíróságon lehet érvelni vele. Sokkal költségesebb út és a kimenetele se biztos, mintsem új alaplapot és memóriát venni. Annak ellenére is ezt mondom, hogy örülnék, ha valaki egyszer a jogi utat választaná... :R

Új hozzászólás Aktív témák