Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frigetrus

    senior tag

    válasz sbazsi #1941 üzenetére

    Szerintem bármi mellé érdemes venned. Kiegészítő fénynek, stb. 12-13ezret nagyon megér egy körte szett. Kapsz állvány, és ernyőt is a villanó mellé, amit mással is tudsz használni.
    Továbbá tárgyfotóhoz is jól tud jönni a körte. Ha van tárgysátrad, akkor lámpa helyett ilyennel is megvilágíthatod azt, annyi lesz a hátránya, hogy nem folyamatos a fény. (Amúgy lehet színhelyes a kép lámpákkal is, ha beállítod a fehéregyensúlyt a lámpákhoz. Akkor van gond, ha esetleg mindegyik más színhőmérsékletű.)

    Szóval bátran vegyen mindenki otthonra Villanj körtét.

    A reflektoros kérdéssel kapcsolatban annyit, hogy elvileg úgy is szórt és lágy fényt kaphatsz, viszont valószínűleg kevésebb lesz jóval a fényük, mintha direkt vakuval villantanál a plafonra.

  • Slowman

    aktív tag

    válasz sbazsi #1941 üzenetére

    Ha tudod, hogy nagyon érdekel ez a téma érdemesebb inkább rendes kisvakukat használni ( vannak egész olcsó nem TTL-es vakuk YN-460 stb. erre a célra jók). Mert azoknak ugye állítható a fény erőssége és nagyobb is a kulcsszáma 33-36 körül van nem tudom pontosan szóval valamivel erősebb is. De az tény, hogy picit több pénzbe kerül mert kell venni ugye kioldót állványt ernyőt stb. de kint is tudod használni nem kell hozzá 220V. Pont most rendeltem meg (e-bay) a dolgokat már egy része meg is érkezett. (most a stúdióvakukról nem beszélnék, egyértelmű hogy az volna a legjobb, de az más összeg,ezeknek az áréból ahhoz még rendes állványt se lehetne venni ;] )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák