Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    veterán

    válasz Forza_JUVE #1770 üzenetére

    Ezt nem jótól kérdezed.:DDD
    Itt az albiban mikor beköltöztünk, csak falon kívüli kábelezésre volt lehetőség. Patch kábelből viszont, égen földön csak Cat5e CCA-t kaptam. És kellemes a csalódás, mert semmi problémát nem okoz az átvitelben, pedig több kábel is elektromos hosszabbító mellett fut 3-5 méter hosszan. Egyébként mire kell a Cat7 kábel? Otthoni környezetben a Cat5e 60-100 méter hosszan átviszi a 2 Gigát, mire az e fölötti sebességek elérhető árúak lesznek itthonra, lehet 1xűbb lesz optikát szerelni.

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

  • kisskd

    tag

    válasz Forza_JUVE #1770 üzenetére

    Nem tudom, a sokból melyikre válaszoljak :)

    Földhurok: kb. ezt írtam le én is szerintem "konyhanyelvibben", mint az egy végén földelünk párt érve. Ellenérv általában az szokott lenni, hogy ha egy jól kiépített (!) EPH/földelő hálózatra kötöd rá mindkét végét, akkor úgysem az árnyékolás lesz a legjobb út (pl. itt is), onnantól meg visszakanyarodunk a több rézkeresztmetszet = jobb érvrendszerre.

    TV: amit én láttam eddig, azok kettős szigetelésűek voltak, azt hiába kötöd földelt aljzatba, a kis lapos dugvillán nincs is "pöcök" a földelésnek. Ahol ez jobban felmerülhet az egy AC tápos fém házas switch, vagy egy PC. Ilyen esetben, ha az egyvégén földelős tábort erősíted, használhatsz árnyékolatlan patch kábelt a végponti eszköznél, így elkerülöd, hogy találkozzon a falba épített hálózat árnyékolása az végponti eszköz földelt árnyékolásával.

    Keystone: nem próbáltam, de szerintem igen, AWG26-ot fogad mindkét keystone, a kábel kívülről meg vékonyabb, mint a szokásos Cat6a (ez esetleg a biztosító rögzítésnél lehet gond, de ezt ebben a formátumban keveset fogod cibálni) , a két kérdéses pont ez szokott lenni. A legjobb, ha megkérded a kabelfutar-t, tudni szokták mit árulnak.

    Külön szonda: van aki szerint ez a tuti, ne tévedjen vissza smi AC irányból az árnyékolásra, mások szerint viszont pont így ágyazol meg az (óvatlan) földhuroknak. Őszintén nem tudom, hol az igazság / mi a hitvita.

    Szerelvénydoboz: csináltam már bele "retrofit" esetben keystone modult + klasszik 7,5mm-es Cat7 SFTP-t egy normál mélységű dobozba, megoldható, de nem élmény (+ megint nem felelsz meg sztem a minimális hajlítási sugár kérdéskörnek).

    Cat7 vs. optika: 10Gbit rézre már hobbistaként lehet szerezni eszközöket "drága hobbi" áron, nem? Nem vagyok benne biztos, hogy 10 éven belül szeretném szétszedni annyira a lakást, hogy biztosan (!) újra tudjak húzni mindent (+ nem vagyok képben, falban húzott optikához milyen csövezési feltételek vannak).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák