Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPatrik

    aktív tag

    Sziasztok,

    Eddig fekete (gondolom Cisco) modemünk volt, de valószínűsíthetőleg leégett a tápegysége. (Reggelre biztosíték leverve, pici szaga van, minden más működik, az nem) Kedves UPC adott helyette fehér csodadobozt, amit egyből át is raktam bridge módba, mert egy Mikrotik van amúgy, amihez nyilván ragaszkodom. :)
    Mióta ez megtörtént kegyetlen sz@r az internet, érdekes módon nehezen kapcsolódik, ha kívülről pingelem az első pár csomag mindig elveszik, utána néha normális a ping, néha sokszorosa. Ha belülről pingelem pl a 8.8.8.8-at pontosan ugyan ez. Nyilván így internetezni olyan kínszenvedés, (egy weboldalon belül is sok helyre kell kapcsolódni), hogy 10 évvel ezelőtt az Invitel jobb volt.
    Volt kint 2 technikus, első nem csinált semmit, csak kivett egy elosztót a koaxból ami régen véletlen ott maradt, de évek óta nem zavart senkit és utána azt mondta minden oké. Második hozott egy új fehér dobozt, router módban produkálta a normális értékeket. Átrakta bridge módba és megint egy valag szemét. Amikor ott volt akkor a szerződött minimum letöltés épp jött (nem volt sokkal több) és az oldalak is éppen normálisan töltöttek be. Azóta eltelt pár nap és az idő nagy részében pont olyan sz@r mint volt.

    Légyszi osszatok meg valami okosságot, mert így nem lehet élni :(

    Olaj a tűzre, hogy én most nem vagyok otthon sokáig, de távoli asztallal kéne néha a gép + apukámnak a munkájához. Sajnos így most a Digire váltás sem megoldható és még azt sem tudom kipróbálni, hogy a Mikrotikben van-e a hiba, bár ez erősen meglepne.

    [ Szerkesztve ]

  • PPatrik

    aktív tag

    válasz anglergab #77557 üzenetére

    Hát ezt így konkrétan nem tudom, valahol olvastam, hogy bridge módba csak IPv4-el lehet rakni?
    Mindenesetre IPv4-es címet kapunk, tudok is rá kívülről kapcsolódni. Most megnéztem, IPv6-ot nem kapunk

    Amúgy a Mikrotikről pingelve a külvilágot is ugyan az az eredmény.

    [ Szerkesztve ]

  • PPatrik

    aktív tag

    válasz kabelmania27 #77560 üzenetére

    Természetesen már újra volt indítva minden. 192.168.100.1-el nem tölt be semmit, de nem gondolom hogy a jelerősséggel bármi probléma lenne. A régivel is jól ment és router módban ez is hozta a várt értékeket a szerelő szerint és azt ő is látta, hogy bridge módba átrakva lesz szar.
    Sajnos a Cisco vissza lett adva amikor a tápja leégett, de itt már mi is tartottunk, hogy adják vissza és megoldjuk a tápját. Btw ez a 2. táp ami leégett alatta.
    Annál hogy vegyünk egy modemet lehet előbb lesz digi.
    A fő gond, hogy még réges régen apukám elkezdte használni a upc-s email címet fontos dolgokra és évek óta hiába mondom neki, hogy oldja már meg és váltsunk a francba... Na majd most remélem :B

Új hozzászólás Aktív témák