Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • @Jocó@

    tag

    Sziasztok!

    Adott egy 4 családos társasház régi kábelhálózata, aminek szakaszai nem hozzáférhető helyen vannak a padláson, ház falába beépítve. (értsd: van olyan koax kihúzva tv-hez, ahol éppen csak van árnyékolás) Ez van… :(

    Analóg TV, Telefon, Internet (30/3 mbit/s le/fel) bekötve.

    Jelenség: 1-2 óránként a modem elveszti a jelet, leszakad a hálózatról. Ekkor „ping”-elni nem tudok kifelé, de még az adminisztrációs felülete sem elérhető. Központból megerősítették, ők is látják a problémát. Modem csere volt 2 hónapja a wifi routeres modemre (Bridge módban használom, router része kikapcsolva). Már ekkor túljelet mért a szerelő, de mivel nem találta meg a bejövő szakaszt, modemet cserélt.

    Tegnap járt itt megint szerelő, mivel a probléma nem szűnt meg. Az alábbiakat állapítottuk meg:
    - A házba bejövő gerinc és a padláson lévő 75 ohm-os koax kábel vége között valahol lehet leágazás kábeltévéknek. Ezt bontás nélkül nem tudjuk kideríteni. (Faterom korosztályos bújócska bajnok. Ezt is elrejtette)
    - Megtalálta a modembe menő vezeték elejét, ez közvetlen csatlakozik a 75 ohmos koaxra. (ezt széthúzva nem volt net, de TV igen.)

    A hozzáférhető helyeken lecserélte a csavarós F csatlakozókat roppantósokra. A modemen túljelet mért, így berakott egy 10-es csillapítót.

    Jelenleg ezeket az értékeket mutatja a modemem:
    Fel
    Le

    Korábban nagyjából 50-52 dBmV fel és 10-12 dBmV le értékek voltak. A szerelő elmondása alapján nagyjából középértékre lőtte most be. Ha ezután is gond van, akkor bontani kell, vagy teljesen új kábelt körbe behúzni.

    Természetesen valami még mindig nem tökéletes…

    Tünetek:
    * Tegnap a modem reboot után csak 1 upstream csatornát fogott be. Ekkor „DS” lámpa teljesen kék, „US” lámpa halványzöldes volt.
    * Ma reboot után 4-et. Mindkét LED kék színnel világít.
    * Napközben felment az upstream érték 2-3 dBmV-re.
    * Időnként (1-4 óra) elmegy a net. Csomagokat dobál el 2-3-5 percig. Abszolút nincs netforgalom. Aztán vagy magától megjavul, vagy áramtalanítás megoldja.

    Kérdésem:
    A tartós (2 hónap) túljel okozhatott tartós károsodást a modemben?
    Próbálkozzak egy plusz 5-ös csillapító beszerelésével, vagy ez sajnos mindenképp bontást igényel?

    [ Szerkesztve ]

  • @Jocó@

    tag

    válasz kabelmania27 #25450 üzenetére

    kabelmania27 + Gubek-Einste:

    megpróbálom a csillapító cseréjét, köszönöm!

    Nem mondom, hogy örülök a válaszoknak, de kb. erre számítottam :(

    [ Szerkesztve ]

  • @Jocó@

    tag

    Sziasztok!

    Előre is bocsi, hogy read only-ba tolom :(

    Korábban leírtam egy jelenséget, miszerint a UPC ubee evw3226 modemem folyamatosan szakadozik le a hálózatról. Bekapcsolás után 10-15 perc után már folyamatosan jelentkezik. Ilyenkor megáll a honlapok letöltése, ping-ek vesznek el. Ekkor 1-2 percre rá a probléma vagy magától megjavul, vagy manuális újraindítást követve megint 15 perc után jelentkezik.

    Korábban kábelhibára gyanakodtunk, de mivel bontani kell, így ezt szerettük volna elkerülni.
    Azóta az összes csatlakozás le lett cserélve roppantott dugóra.
    A jelszint, tökéletes a 75 Ohm-os bejövő koax-on, illetve a modemhez menő kábelen is (ezek egy szakaszon eltűnnek a falban, ezért kellett külön mérni). Egy problémát azonosítottak ugyan: QPI? érték néha leesik nullára. Azt mondta a szerelő, hogy ez nekem irreleváns, mivel nincs média boxom.
    Számomra a jó hír, hogy ez a jelenség már a kettővel előttünk lévő oszlopon is jelentkezett.

    A probléma nem szűnt meg, ezért lecserélték az ubee modemet egy másik ubee-ra.
    Azzal sem szűnt meg a hiba.

    Mielőtt teljesen agyf@szt kaptam volna, nyomtam egy reset-et a modemen, és elkezdtem router mode-ban használni!
    (Eddig kapásból leállítottam a wifi-t, és bridge-módban használtam, hiszen van mögötte egy TP-Link 1043ND OpenWRT Barrier Breaker)

    Azóta nem szakadozik a modem!

    Létezik, hogy ennyire trágya lenne az ubee firmware-e?

  • @Jocó@

    tag

    válasz blakey #27350 üzenetére

    Ezt miből gondolod? :)
    Átmegy abba a szobába, ahol a modem van, és megfenyegeti? :)

    Ami új történt mostanában a 1043ND-vel, hogy kapott egy Barrier Breaker OpenWRT-t.
    Megjelent az IPv6 a WAN interfészen, tehát a router felől nézve, a TP-Link pofátlanul most már IPv6 címért is sorba áll. :)

    Ezen kívül nem tudom, hogy milyen inkompatibilitás lehet.

    Kinyitottam ugyanazokat a portokat, amiket a routeren is, illetve lekapcsoltam a wifi-t.

    [ Szerkesztve ]

  • @Jocó@

    tag

    Sziasztok!

    1-2 napja vettem észre, hogy eddig UPC Wi-Free-re csatlakozott eszközzel tudtam csatlakozni a 2. routeremen futtatott szolgáltatásokhoz.

    Értsd:
    1, Telefon --> 2, Ubee router mode (WAN, port forward) ---> 3, TP-Link Router (ssh, VPN)

    Pár napja viszont valami tűzfal szabályt léptethettek életbe, mert most már nem megy.

    Ez megy:
    1, Telefon --> Tök más szolgáltatónál futó szerver (SSH)

    Gondolom kicsit erős lett a tűzfal szabály, és mindent drop-ol, ami 5.x-es IP-ről jön, és UPC modem-re tart (WAN).

    Szóval,
    - Tapasztalta más is?
    - Szerintetek jogosan hőbörgök, vagy addig maradjak csendbe, amíg a weblapok bejönnek? (Mondjuk, ha hostolnék weblapot a gépemen a 80-as porton, az se menne....)
    - Tud valaki egy portot, ami mégis megy, és át tudom irányítani a routeren? :DD

  • @Jocó@

    tag

    válasz @Jocó@ #34756 üzenetére

    Ápdét:

    Átraktam "bridge" módba a modemem, így nem fog meg a tűzfal.
    Csodás...

    (Remélem már működik ez a f@skarika Ubee modem 'bridge', és nem szívom meg vele, mint itt)

Új hozzászólás Aktív témák