Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kozyadam

    tag

    Sziasztok!

    A következő a felállás otthon:
    Internet > UPC ConnectBox > TP-Link switch > számítógépek

    A net sokat szakadozik, és sokszor van olyan, hogy még a ConnectBox sem pingelhető a számítógépekről. Ilyenkor újraindítom a ConnectBox-ot és néha pingelhető lesz, néha nem. Ha pingelhető, akkor van, hogy tudom használni az admin felületet, van, hogy belépés után egyből hibát dob, és visszairányít a belépő ablakra.

    A net van, hogy helyreáll egy újraindítás után, de nem mindig. Ma reggel például egy rövid ideig volt netem 7 óra előtt, de azóta sincsen. (olvastam, hogy központi hiba van)

    Múlt héten szerdán volt kint egy szaki, aki lecserélt pár csatlakozót a koax kábelen. Egyet a végén, ahol a ConnectBox-ba csatlakozik, meg azokat is, amik az elosztónál vannak (bejövő kábel, TV felé menő kábel és router felé menő kábel), de úgy fest, hogy ez nem oldotta meg a problémát. A hiba szerda óta többször is jelentkezett.

    A kérdésem az, hogy szerintetek milyen lépéseket lehetne tenni, hogy a UPC orvosolja a problémát?
    Amiken eddig gondolkoztam:
    -lejelentem megint a net hibát és kijönnek megnézni
    -kérem a router cseréjét
    -kikerülni a switch-et, és 1-2 gépet direkt a router-re kötni, hogy lássam, hogy a switch okozza-e a LAN problémát

    Illetve gondolkoztam azon is, hogy teljesen kikerülném a ConnectBox-ot (bridge módba tenni és tenni rá saját router-t). Ezt láttam, hogy a menüben be lehet kapcsolni. Ilyenkor a wi-fi és a wi-free is ki lesz kapcsolva? Illetve kell valamilyen hitelesítést megadni a saját router-emen?

    Köszönöm!

  • kozyadam

    tag

    válasz 4Grider #61314 üzenetére

    Szia!

    Köszi a gyors választ!
    Sajnos a többi eszközön tiltva van, de ha otthon leszek, akkor megnézem, hogy meg tudom-e piszkálni. Alapból az alapértelmezett átjárót szerettem volna tesztelni, ezért a többit nem is néztem.

    A kérdésem még annyi, hogy ha saját router-t használok, akkor kell-e valamit állítani (felh. név / jelszó) vagy azt a UPC eszköze intézi? Illetve lesz-e wi-fi meg wi-free vagy azok is le lesznek kapcsolva?

    Azért kérdezem, mert az oldalon, ahol ezt be lehet kapcsolni ott úgy emlékszek ezt nem említi (most nem vagyok otthon, nem tudom megnézni). Nem lenne baj, ha ki lenne kapcsolva a UPC wi-fi, mert így is van egy csomó "zaj" a szomszédból, és a saját router-em adná a wi-fit is.

    Köszi!

  • kozyadam

    tag

    válasz kabelmania27 #61343 üzenetére

    Helló!

    a jelszinteket nem néztem.
    Mi lenne az optimális érték? Vagy mi az a sáv, ahol lennie kéne?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák