Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsdb

    aktív tag

    válasz #19482368 #71965 üzenetére

    Lehet én értettem félre Legeleket, de mintha azt írta volna Cisco-ra cserélte le a kontárboxot, ami, szerintem, többünknél már a porfogó szerepét tölti be. Vargalex Hitronra cseréltette le, neki bejött. Nálam is ez volt " teljesen random néha újraindult (naponta akár többször is)" stb.. A puma miatt én rá sem próbáltam a Hitronra, nálam is Cisco.

    Miért erőltetik most a Connect boxra cseréket? Írtátok Ausztria?, a Docsis 3.1 updatet. Hogy fog ez történni, ha ez lesz? 3.0-ás modemekkel kompatibilis, vagy ezek kilőve, ha nem lesz rájuk firmware update?

    [ Szerkesztve ]

  • ArthurShelby

    addikt

    válasz #19482368 #71965 üzenetére

    1. Nem az a lényeg, hogy meg tudom e különböztetni (és már megint pont rá tapintottál a lényegre, hogy ugyan azt durva botnetes ddos támadást tudom előidézni minimális sávszélességgel, egy pársoros szkripttel), hanem mik a céljai a támadónak.

    2. A másik modem, olyan modemet jelent, ami nem CB. (itt kicsit már kötekedést érzek, hogy ilyeneket is meg kell magyaráznom)

    3. Ezen a fórumon, ebben a topikban az. Akinek meg nem az, az meg nem vitatkozik CB biztonsági problémával kapcsolatban, mivel a tudása hozzá nem elégséges.

    4. De, ez upc probléma, mivel modemet csak ők adhatnak, én nem vehetek/használhatok akármilyet, csak upc-set (értető okokból, mivel akkor én hozzáférhetnék az ő rendszerükhöz).

    @viktorhu
    A legnagyobb probléma/veszély ott van, ahol router módban használják (valószínűleg a CB tulajok 95%-a). Modem módban csak az internet elérését blokkolható, viszont router módban a belső hálózatba is be tudnak menni. Kicsit olyan, mintha jelszó nélküli wifi-t használnának. Aztán hogy annak a "wifinek" a környékén jár e valaki, és mit csinál, az már csak elmélet.

    [ Szerkesztve ]

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Új hozzászólás Aktív témák