Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Intruder2k5 #31047 üzenetére

    "Tudom, én is UPC-s vagyok! :)"
    A modemből gondoltam :)

    "Ennek szerintem semmi köze a szereld magad csomaghoz, ellenben a HGW MAC címének már benne kell legyen egy alap adatbázisban, amiben az összes UPC-nél regisztrálható eszköz ott van!"
    Nem nincs, csak azzal könnyebb volt példálózni, mert legtöbbször akkor regisztrálja az ügyfél saját maga, mert egyébként központilag viszik fel.
    Egyébként szerintem nem kell benne lennie az alap adatbázisban, hiszen utólag írtad, hogy amit Te vettél külön az se UPC-s volt, hanem később regisztráltattad, tehát előzőleg nem vihették be, na meg minden Docsis 3.0 modemnek működnie kellene a hálózatukon (működési elv szerint), max nem lenne hozzá szoftver támogatás, amit némelyik kábelszolgáltató amúgy se ad.

    "Nem tudom ez mennyire törvényszerű eljárási módszer, de nekem is van apróban vett EPC3925 HGW-m, beregisztráltam, és jelenleg is azt használom! Bár nem ismerem az előéletét, nem érdekelt, árulták, én megvettem, hazahoztam, és működik, de feltehetően nem élő előfizetéshez volt, amit azóta is fizetnek, modem nélkül!"
    Épp ezt írtam le feljebb, hogy elméletileg nem is muszáj azonos hálózatból származó modemet venni, mert elv szerint működnie kell másik hálózatban is. Mondjuk előéletéből annyit azért tudni kéne, hogy UPC-s volt-e vagy nem, mert pl. a T-Home és a UPC már lassan hardveresen is más modemet adnak (pl a Wifi kártya más a két szolgáltatónál a 3925-ös modemekben).

    "Ez így van, szoftvert csak regisztráció után tudna letölteni, az enyém is így csinálta, amikor megvettem még 2011-es fw volt rajta bekapcsolás után!

    Röviden a lényeg, ha le van tiltva a hálózatról, ergo nem tudod regisztrálni, akkor az papírnehezék, esetleg még 4 portos Gbit-es switch-nek, és WiFi AP-nak is használhatod, de HGW-nek már kevésbé..."
    Ebbe a szoftveres dologban bizonytalan vagyok kicsit, legalább is, hogy csak regisztráció után tudna csak frissíteni, illetve kommunikálni a frissítésért felelős szerverrel, de van benne igazság, elvégre addig nincs neki engedélye, persze ez szolgáltatótól függ (engedélyezési szintek, szabályok stb.).

    Amúgy rájöttem hol itt a probléma :) Én tiltás alatt azt értettem, hogy arra gondolsz, hogy kapott a szoftvere egy block-ot és az alapján van tiltva (magyarul kuka, hacsak nem írják át a szoftvert), de itt csak a hálózati hozzáférésből lett kivéve, ami nem jelenti azt, hogy teljesen használhatatlan, tehát visszaregisztrálható, illetve másik szolgáltatónál is beregisztrálható (elméletileg).

    Egyébként nekem ugye még mindig az nem tiszta, hogy ameddig hálózaton volt, addig miért nem frissítette le magát a legújabb szoftverrel, hiszen bőven volt elég ideje, illetve alkalma és nem üzleti előfizetésben volt, hogy olyan szoftvert kapott volna, na de m1, nem sz@rakodok vele.
    Csak mindenféleképpen kellett volna egy olyan EPC3925-ös, ami bridge is működik, de ez ezek szerint nem jó.

Új hozzászólás Aktív témák