Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lambda5

    tag

    válasz Zola007 #1866 üzenetére

    Szia Zola007 !

    Én is ugyanebbe az anomáliába futottam bele, csak a szerződéskötésnél (a kivitelező cég irodájában) derült ki, hogy egyetlen HDMI-s beltérijük van, a DVR-es, de azt bérelni kell havi 1000Ft -ért...
    Mikor kiakadtam ezen közölték, hogy vagy ez, vagy marad a scart csatlakozós őskövület....
    (A Direct+ csomagot rendeltem) És ez a cég hirdeti, hogy minőségi szolgáltatást nyújt... 2011 végén, amikor már 95%-ban csak LCD/Pazma Tv-ket adnak el a boltokban... akkor extra szolgáltatás a digitális képkimenet (HDMI)... :((( ( Sőt az eladó cinikusan megjegyezte, hogy a csatornákat sem lehet összeválogatni, pedig sokan azt is szeretnék.... :F ..hát gratula...)

    Visszaélnek vele, hogy vidéken nincs konkurencia és a Tréhom is ugyanolyan gazember cég mint ők...vagy még olyanabb...

    Sajnos megoldani nem tudtam a dolgot...letolták a torkomon...előfizettem a fergeteges DVR csomagra (amire semmi szükségem, csak egy HDMI kimenetre... :W )

    Szerintem ez is kimeríti a Tisztességtelen Üzleti magatartás fogalmát...

    Üdv: lambda5

    ...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

  • lambda5

    tag

    válasz Watt25 #1908 üzenetére

    " A Direct HD csomag eléréséhez HDTV, HDMI kábel és HD adás vételére alkalmas beltéri egység szükséges, mely kritériumnak a UPC Direct szolgáltatója által biztosított berendezések közül a digitális videorögzítő (DVR) funkcióval rendelkező készülékek felelnek meg."
    Magyarul: Csak ha bérled a Direct HD kiegészítő csomag mellé a DVR-es beltérijüket, (vagy veszel sajátot) akkor és csak akkor lesz HDMI kimenet a beltérin.

    BTO
    Kösz az építő jellegű hozzászólást! (Gondolom te is hallottál már a digital - analog - digital konverzió során keletkező minőségromlásról... ha az nem lenne, akkor mindegy lenne, hogy analóg vagy HDMI(digitális) csatlakozót használsz.) egyébként már elég sok csatorna ad 16:9 -ben ..és szó sem volt csatorna összetétel választásról...A cinizmusról volt szó!

    smog86
    Köszönöm! Ezek szerint van aki meglátta a dolog lényegét.

    [ Szerkesztve ]

    ...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

  • lambda5

    tag

    Sziasztok!

    Mivel ez egy szakmai fórum.. azon gondolkodtam, hogy nem lehetne-e a fórum első lapjára kirakva összefoglalni a tapasztalatokat (mint sok más helyen), megelőzve ezzel ugyanazoknak a kérdéseknek az ismétlését ...és közvetlen segítséget nyújtani az előfizetésen gondolkodóknak, illetve előfizetőknek.
    Pl.:
    - UPC Direct beltéri egységek, alapvető tulajdonságok, hiányosságok.
    - Műhold és csatorna térkép, adatok. (a beállításhoz)
    - UPC Direct vétele saját HD-s beltérivel (Kártya beszerzése/problémák, ajánlott beltéri egységek árkategória szerint... pl.: 25/50/75/100+ ezer forint főbb pozitívumok...)
    - DVB-S -es Tv-k, a Tv-hez támogatott CI modul típusok..
    - Antenna tányér, LNB ajánló "barangolóknak" (típus, méret...)
    - stb. ...
    :F

    ...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

  • lambda5

    tag

    válasz csimpas #2092 üzenetére

    "1-2 hónappal ezelőtt, szerettem volna újra upc előfizető lenni, ezért bementem a hozzám legközelebb eső boltba, elmondtam hogy szeretnék kérni 1 kártyát, nem kell beltéri, mivel annó vettem egy készüléket a upc-től."
    Engem a Nagra3 -as kártya ára érdekelne... 1 új előfizetést szeretnék, de saját HD-s beltérivel... és sehol sem találom a pontos árat...

    [ Szerkesztve ]

    ...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

  • lambda5

    tag

    válasz Chris.G #2162 üzenetére

    Szia !

    A segítség a beállításhoz:
    [link]

    "0.8W INTELSAT 10-02 / Thor5 / Thor6" -ot válaszd ki és add meg a címedet fenn. (Ha nem találja kézzel is lehet mozgatni a végpontot, oda ahol az antenna van. A közeledben lévő tereptárgyakhoz tudsz viszonyítani és a beltéri jelszintmérője segít a beállításban.
    Pontosabb leírás: [link]
    Nekem itt Németországban is ez segített...
    A beltérikről és képminőségről annyit, hogy az (olcsó) alma S2200 beltérinek is különb képe van HDMI-n keresztül, mint bármelyik UPC-s beltérinek... beleértve az iszonyatosan lassú, rögzítős Philips DSR-8111 -t is...

    [ Szerkesztve ]

    ...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

Új hozzászólás Aktív témák