Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz művésznő4 #94 üzenetére

    Azért nem kell leírni az országot, mert felelőtlenül, számolás nélkül jött ki apukád.
    Fél év alatt még a repjegy árát se nagyon lehet megkeresni pluszban gyümölcsszedéssel.
    Kicsit körül kellett volna járni a témát, és nem munkaközvetítőre hallgatni.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • tildy

    nagyúr

    válasz művésznő4 #94 üzenetére

    Igaza van kraftxld nek. Ide Angliába is sokan jönnek , úgy, hogy igazán körül sem néznek átvágják őket a közvetítők , és persze mind az országot szidja végül. Talán ha édesapád úgy megy ki, hogy:
    1. jó szakmája van
    2. elég pénz a zsebében , akkor nem "írta volna le" az ország magát.

    IStenem hány magyart halottam itt is sírni, hjaj jajj. Pedig csak kicsit gondolkodni kéne, és úgy belevágni.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Cheesy

    őstag

    válasz művésznő4 #94 üzenetére

    Ó a gyümölcsszedés, mi is úgy kezdtük Hastings-ben, magyaroktól vettük a át a munkát, a házat, a kocsit. (Utóbbit pl. valós értékének duplájáért, mint utólag kiderült) Épp ősz volt, nem sokall utána kezdődött a tél és feléltük a pénzünket. Hosszú sztori, egyszer leírom :)
    Utána irány Blenheim, déli sziget, én ott voltam 8,5 hónapot, többiek szétszéledtek. 19 évesen ott nőttem fel igazán, mai napig is visszavágyok. Az az őszinteség, jóakarat ami a kiwikben lakozik, az valami egészen csodás.
    CLS (Contract Labour Services) nevű cégnél dolgoztunk (amikor még együtt voltunk a többiekkel) szőlőföldeken. Atyám mekkorák voltak... Átlag munkásból egyszercsak ott voltam, hogy 40 embert irányítottam, mondhatni én voltam a legfiatalabb köztük és csak annyit csináltam, hogy amit rámbíztak, elvégeztem legjobb tudásom szerint. :K
    Persze itt sem minden fenékig tejfel, itt is terjed az a kór ami Ázsia egyik déli nyúlványából érkezik és akiknek mi is annyit "köszönhetünk". Szép barnás a bőrük annyit segítek.
    Elég az hozzá, hogy ha a munkaerőforrás menedzser és a csapatfőnökök többsége ugyanahhoz a nemzethez tartozik, és utóbbiak közül az egyik a frissen érkezett sógorát egyből a kényelmes(ebb) főnöki munkakörbe akarja rakatni úgy, hogy ahhoz egy nem fajtájabelit ki kell rúgni, igen alattomos módon tudják aláásni az ember pozícióját. Én így jártam, egyszer csak közölték velem mikor leadtam ki mennyit melózott aznap, hogy az egyik szőlősgazdától hallották, hogy én szidtam a céget ahol dolgoztam (ami hazugság volt, ezt a jóbarát területi menedzser, aki a főnökük volt is tudta) így nem tartanak igényt a szolgálataimra többet. Még aznap átmentem vacsira a TM-hez, hogy akkor wtf csináljak, balhézzunk? Azt mondta, hogy felesleges, a CLS főnökök seggét nyalják már olyan magasra jutottak ezek a férgek, ő is ott fogja őket hagyni lassan, túl sok a bullshit, "everyone of them cooks his own goose" (ezt ott hallottam először, tetszik a mondás :) ), így fogtam magam, körbeutaztam egy cseh cimborámmal a déli szigetet, majd otthagytam az autómat a volt főnököméknél és 1 hét múlva jöttem haza, még a 20. szülinapom előtt. Nem hoztam haza pénzt, szinte alig, de amit ott átéltem minden pénzt megért!
    Illetve a drága, odakint "főnöki"nek számító SkellerUP bakancsomat és a kint vásárolt, itt a Hardveraprón 5 éven át eredménytelenül hirdetett Xboxomat hazahoztam :)
    Idényunkával sajnos ez a helyzet. Ha rossz időben megy ki az ember és olyan emberekhez akik átverik, sajnos nemzetünk ebben kiválóan teljesít (több embernek segítettem munkához jutni, ebből csak a magyarok nem köszöntek meg semmit) akkor könnyen végződhet negatív tapasztalattal a kintlét.

    Ja és amint lehet megyek vissza véglegesre, vagy Ausztráliába.
    Az egyetlen gond, hogy itthon építészmérnök lett belőlem (DE-MFK) aminek a papírja itthon sem ér semmit, nemhogy külföldön. Nyelvvizsgám is "rigó utcai", nem a könnyített nemzetközi, és azt is csak itthon ismerik el. Abszurdisztán.

    [ Szerkesztve ]

    www.vakbelmutet.hu

Új hozzászólás Aktív témák