Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Zarbi #8053 üzenetére

    Csinálj egy 20 gigásat a rendszernek (bár szerintem kevés, főleg ha nem mindig NTFS partícióról akarsz majd Linux alól dolgozni, mert hiába tudja írni/olvasni, azért elég CPU igényes). Legyen inkább 40, de ha több, az se baj. Bár ext4-re nem tudom igaz-e, ntfs rendszerpartícióról hallottam, hogy az az optimális, ha a terület 50%-a szabadon van (15% alatt pedig kritikus), mert úgy gyorsabban tud dolgozni rajta és kevésbé töredezik.

    Külön partíciót csak a swap-nek kell csinálnod, de annak elég a gépedben lévő RAM kétszerese, tehát 1 gigánál 2, két gigánál 4, 4 gigánál pedig 8 (fölötte meg teljesen mindegy, akár ki is kapcsolhatod a swappolást).

    (#8052) RBJ: Hogy normális lenne az túlzás, de megszokott jelenség. Manapság a böngészők megesznek 500 megát (még néha az Opera is) a Flash meg hát... sokszor még többet is.

    A linkelt oldal meg tele van videókkal, javaslom a On Demand Plugin/Click to Play (Firefoxban nem tudom milyen néven van, de elvileg ott is van, beépített funkció, ami azt csinálja, mint a régi Flashblock kiegészítő) használatát és csak azt a videót indítsd el, amit éppen nézel, mivel gondolom nem egyszerre nézed mindent.

    + Ezzel egyúttal blokkolod alapesetben a Flash bannereket is a hírportálokon, így egy egyszerű cikk olvasása nem fog 50%-os CPU használatot okozni. :D

Új hozzászólás Aktív témák