Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alu

    senior tag

    válasz cigam #41050 üzenetére

    Igen. Utánna újraindítottad (a szervízt?)
    Igen. Előtte stop, conf módosítása és utána start.

    Mindkét gép kábelen csatlakozik? Fizikailag megpróbátad felcserélni?
    Na itt van különbség, mert a sambás gép kábelen, az eddig működő gép szintén kábelen, a problémás gép viszont wifi -n (ultrabook szerűség, rj45 -re már nem tellett a gyártónak...) csatlakozik a routerhez. Most kipróbáltam, hogy az eddig működő gépből kihúztam az ethernetet és gyönyörűen csatlakozott wifiről, úgyhogy ezt kizárnám. A problémás gépen is látszódik, hogy loginolás után vakarja a fejét egy darabig és utána jön vissza, a hibaüzenet. Ha rámegyek a diagnosztikára, akkor írja konkrétan, hogy nincs engedélyem a megosztás eléréséhez. És ilyenkor írja be a samba log -ba a következőt:

    Bad SMB2 signature for message

    Esetleg külső gyártó biztonsági/pimpelő programja a Windowson(registry buhera, szolgáltatások ki/be kapcsolása, külső tűzfal, stb)?
    A problémás gépen lévő windows 2 hetes, teljesen szűz. Ma nézegettem az SMB beállításokat, próbálkoztam kikapcsolni az SMB1 -et a szolgáltatásoknál, de nem túrtam bele mélyebben. Mivel semmi se vezetett eredményre hagytam mindent úgy, ahogy volt.
    A Windows "otthoni hálózat"ra van állítva?
    Igen

    Ubuntu tűzfal, smb.conf-ban eszköz korlátozás?
    Tudtommal nincs. Tűzfalat ha jól emlékszem engedélyezni kellett első alkalommal, a confban pedig default minden, csak a megosztott mappát adtam hozzá.

    λŁƯ™

Új hozzászólás Aktív témák