Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v.attis

    őstag

    válasz King Unique #37718 üzenetére

    Nos, sajnos nincs túl sok időm nyomkodni, de azért ma ismerkedtem egy kicsit Kubuntuval.
    Ami számomra hatalmas pozitívum: semmit nem kellett mókolni ahhoz, hogy minden periféria jól működjön! Win alatt se wifi, se Fn billentyű kombinációk nem működnek csak külön driverekkel, gyakorlatilag egy windows telepítés+ frissítés 1 nap mire minden működik. Itt meg...?! Felment a kubu, jött egy egyszeri frissítés kb 200 MB és minden megy! Ram kezelés eszméletlen, 6 gigám van, de gyakorlatilag számomra tök fölöslegesen, mivel kubu 1 gigát sem használ. Az akku idő is jóval barátságosabb: legalább egy órát nyomtam max fényerőn és még akkor is annyi hátralévő időt írt ki, mint win alatt csökkentett fényerő és energiatakarékos mód mellett...sem...!
    Viszont úgy érzem a KDE nem ilyen kezdőknek való. Talán valami egyszerűbb kellene kezdésnek. Gondolkodom a sima Ubuntu és a Mint verziókon. Holnap még meglátom mennyire boldogulok vele, de a mai nap alapján számomra kicsit sok. Találtam nagyon jó videókat a kde plazma testre szabásáról, azokat még megjátszom holnap, hátha "egymásra találunk" :))
    Köszönöm a segítséget mindenkinek, úgy néz ki törzsvendég leszek itt.

Új hozzászólás Aktív témák