Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • N0zer0

    senior tag

    válasz mAtThEw0319 #16414 üzenetére

    Ha nem akarsz Nautilussal szerencsétlenkedni (nagy rakás hulladék), akkor ajánlani tudom a Double Commandert. A csomagkezelőből is elérhető, de ott csak régebbi verzió van, a legfrissebb, javított változat (0.5.10) ezen a weboldalon van. A portable packagesből érdemes tölteni, úgy emlékszek, hogy az x86_x64-es, gtk2-es csomag kell neked, mert 64 bites Ubuntud van Unityvel. Függősége nincs, szóval nem kell csomagokkal szívni, csak ki kell bontani valahová, és elindítani. Kicsit nehézkes beállítani, de ha megvan, akkor majdnem olyan fasza, mint a Total Commander, szinte mindent tud, amit az (még plugineket is fogad), kivéve az FTP-funkciókat és a fájlnévre kattintásos átnevezést (de ez utóbbira ki lehet tenni ikont az eszköztárra). Az FTP-kezelést meg úgy oldottam meg, hogy feltettem a curlftpfs-t, asztalon lévő ikonnal felcsatolom helyi fájlrendszerbe (/home/felhasználónevem/ftpdir) azt az FTP-t, ami nekem kell (külön ikont csináltam minden FTP-kiszolgálónak), és onnan úgy tudok FTP-zni, akár Double Commanderrel, akár mással, mintha a helyi fájlrendszer része lenne.

    Mindenre ezt használom, meg mellette a Midnight Commandert (mc), de azt csak rootos feladatokhoz, terminálozás és konzolozás közben. Fent van még a Krusader is, de csak pótléknak, hátha egyszer valamit csak azzal lehet megoldani, de nem használom. Esetleg a GNOME Commandert megpróbálhatod csomagkezelőből feltenni, bár nekem nem nyerte el a tetszésem, ámbár nem is használhatatlan, a Nautilust az is veri keresztbe-hosszába.

Új hozzászólás Aktív témák