Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz petir #10733 üzenetére

    Otthonra mailszerver nem nagyon kell. Ezeket mind meg lehet oldani csak parancssorból.
    64 bites Linux 64 bites procira kell, 4Gb RAM-on akármelyik elvan.
    A gui ilyen esetben csak ramzabálásra van :D Esetleg ha desktop Linuxról építed fel, addig jól jöhet a gui, amíg rakod össze a rendszert, aztán ki lehet lőni az automatikus indulását, és akkor nem zavar.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Ablakos

    őstag

    válasz petir #10733 üzenetére

    Grafikus környezeted kell hogy legyen, mert webmint akarsz használni és böngésző/google is kell. Ha csak telneten jelentkezel be a linuxra, akkor ez úgyis megvan a kliensen, a linuxon már felesleges. Egyébként serverre is minden gond nélkül telepíthető számtalan GUI, csak ezt nem teszi automatikusan. Én azért döntöttem server változat mellett, mert LAMP-ot alapből telepít és gui-t nem.

    Web lap fejlesztés miatt kaptam bele linuxozásba. Sajnos a synology NAS fejlesztésre nagyon haloványnak mutatkozott. Nem bírom elviselni, amikor a válaszidők miatt múlik az élet :D Egy régebbi laptoppal is nagyon meggyőzően tudok vele dolgozni.
    Elég combos hardverre tettem az Ubuntu Saucy Salamander (development branch) (GNU/Linux 3.10.0-6-generic x86_64). Igaz fejlesztői, de őszre kisimul a végleges és ennek lenne a legtovábbi támogatottsága. Amúgysem futtatok atomreaktor vezérlést. Hibára idáig nem futottam. :N

    64 v 32 ? Szerintem 64bit. Például egy valamikori Ram bővítés is indokolhatja. Szerintem semmi nem indokolja a 32 bites telepítést. Hátha ugranak a hozzáértők erre.

    Az otthoni hálózatot nekem is tomato-s router irányítja VPN alatt, így mindössze egy ssh szervert kellett beüzemelni az sftp miatt.

Új hozzászólás Aktív témák