Új hozzászólás Aktív témák

  • Watercolour

    aktív tag

    Sziasztok,

    Hamarosan váltok FTTH gigabit Digire, és gondolkodom egy Edgerouter ER-4-en, ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim.
    - Mégis hol lehet megvenni? Egy-két számomra ismeretlen nagykerben talán van, de földi halandó nem tud ezektől vásárolni.
    - Jól gondolom, hogy nem fog neki problémát okozni a gigabit PPPoE és a NATolás 10-20 eszközre (több subnetben), akár viszonylag sok kapcsolat esetén sem?
    - Szeretném az adatforgalmat monitorozni. Tud-e rajta futni a collectd vagy van-e SNMP támogatása?
    - Eddig erősen OpenWRT párti voltam, de meguntam, hogy nem lehet normális SOHO routert venni, ami megfelelően erős, stabil és néhány extra funkciója is van, melyet használnék. Jó választás ez a router? (Tisztában vagyok vele, hogy ebben nincs wifi, ezt más eszközzel tervezem megoldani.)
    - FTTH esetén nem tudom valahogy megkerülni a Digi ONT-jét, és közvetlen a router SFP portjába dugni az optikát? (Ez inkább Digi kérdés, mint Edgerouter.)
    - Akinek ilyen, vagy más EdgeMax routere van, elégedett-e vele? Van bármi, amit tudnom kellene vásárlás előtt?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák