Új hozzászólás Aktív témák

  • jobblehet

    csendes tag

    válasz Sipi #19 üzenetére

    Kedves Sipi!

    Itt én egy lakás felújítás ''végén''?? vagyok, van 4 hely a lásban ahová csillagpontos TV-csatlakozást szeretnék elosztani. A Bejövő Kábel egy szép nagy vas dobozba érkezik a bejárati ajón kívül, és ugyanide vezet a négy minősígi koax kábel is.

    A Káble TV-sek rátesznek egy két kimenetű passzív elosztót: egy kimenet a TV-hez egy kimenet a kábel modem-hez. Kábel modem is ebben a vas dobozban lesz elhelyezve, és innen külön-külön UTP kábelek vezetnek a négy helyre.

    Szóval a kérdésem az, hogy milyen erősítőt vegyek a bejövő passzív elosztó és a négy koax-kábel közé, hogy megmaradjon a minőség?

    Aktív erősítőre (aktív hub-hoz hasonló szélessávú jel bufferre) gondolok, amely nem erősít, csak elosztja 4-felé a jelet a bejövő passzív osztóról a négy vételezési helyre. Persze az gyakran előfordul, hogy a négy vételezési hely közül csak kettő van bedugva pl. TV készülékbe, a másik kettő nincs lezárva. A fali csatlakozó aljzatokba meg nyílván van valami lezáró beépítve. . . gondolom. Most vettem vadi újak.

    válaszodat köszönöm

    üdv. Jobblehet

Új hozzászólás Aktív témák