Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    Sziasztok!

    Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert a neten sehol máshol nem találtam ehhez hasonló témát, és nekem is gondjaim lennének a jellel, kábeltévével.

    Mielőtt beszólnék a központba feltennék pár kérdést, hogy mitől vannak, és ha kapok segítséget, megoldást, akkor azt megköszönném.

    Tehát nekünk kábeltévénk van. 4 szobában van a falban dugalj (nappali, háló 1, 2, 3)
    Az én szobámban vagy egy tévé, meg tévékari. Mindkettő üzemel, nem is rosszul, de nem olyan tökéletesen, mint akkor, mikor még nem volt annyi tévénk (lehet túl sok fele oszlik).

    Az egyik az lenne, hogy a szobámban a tévén, és a tévékártyán néha feltűnnek vízszintes csíkok a képen (2-3, amik lassan, de fel-le mászkálnak. Most jöttem nagyszüleimtől, nekik is most kötötték be a kábeltévét, tök fasza volt a kép, sokkal élesebb mint nálunk, aztán nézem az rtl klubot, majd látom, hogy ott is van az a 2 fránya vízszintes csík. Nagyon megleődtem, azt hittem ilyen csak nálam van. :U )
    Tehát a csíkozás az egyik, de egyben legnagyobb problémám.
    A máskik szellemkép, de ez ellen nem tudom mit lehetne tenni.
    A 3. problem meg az, hogy picit zajos a kép a tévékártyán. Pl a m1, orf2-n nagyon közel vízszintes csíkok szoktak előjönni, nagyon sűrűn...a többi adó sokkal jobb, de még a Natioan Geo-n meg ilyen érdekes valamik vannak....[link]..csak ezen az egyetlen adón. :F
    Tehát ezt a képminőséget lehetne egy egyszerű erősítővel javítani? Ez a kép lehet nem tűnik rossznak, de azért rosszabb is szokott lenni.[link] Az erősítőt közvetlen a tévékártya elé raknám, mivel máshova nincs hely/lehetőség rakni. :(

    A csíkozásra itt egy durva példa...ez még a régi konfiggal készült, ami még erősítette ezeket a csíkokat, most azért nem ennyire durva, de simán látni...pl tegnap este is...most pl semmi csík, tehát nagyon változó, hogy mikor van.
    Ilyen volt régen: [link]
    ilyen pedig ha éppen van egy picit: [link]

    Ha vki ''gyorsan'' segítene nekem, akkor megköszönném. :R

Új hozzászólás Aktív témák