Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • looser

    addikt

    válasz mozso #32366 üzenetére

    Erről eszembe jutott egy nem túl régi Tóta W. cikk. Előfizus, de talán az elején még elolvasható ez a jópofa részlet :-)

    Tóta W. Árpád: Bízni bennük életveszélyes

    "Nagy volt az öröm, amikor februárban megérkezett a kínai vakcina. Dicsősége a keleti nyitásnak. Lám, nemcsak a gőgös Nyugaton van élet, hanem az új barátainknál is, akik nem baszkurálnak minket a sajtószabadsággal meg egyéb buziságokkal. Vélemény.

    Jó, hát műszakija nem volt. Nem műszakival megy, hanem benzinnel. Az árus, akitől Petiminiszter megvette a cuccot, egy fénymásolt, gyűrött, kínai nyelvű papírt adott hozzá, de nem is kell válságban a szócséplés. Elég, amit elmagyarázott a pult felett: itt felül megnyom, hegyén kijön vakcina.

    Öreg enberbe nemjó! – mondta még a kínai kofa felemelt ujjal, mert alapvetően tisztességes kereskedő volt, és annyit kiókumláltak a Négy Tigris Kutatóintézetben, hogy hatvan felett necces a hatás. Petiminiszter boldogan fizetett, nem is számolta. Itthon pedig jelentette, hogy az üzlet megköttetett, lehet tovább gúnyolódni a hanyatló Nyugaton. Úgy is lett, és hónapokig tolták, hogy a nyugati szállítások akadoznak, ezzel szemben a kínai és a szovjet, bezzeg... szintén akadozik, de amennyi jön, az életmentő.

    És megnyertük az oltási versenyt. Sajnos ez nem olimpia, szóval inkább az van, hogy a verseny márciustól júniusig meg volt nyerve majdnem, aztán különféle balszerencsék és ármányok következtében átvették a vezetést mások, kínai vakcina nélkül."

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • looser

    addikt

    Helló, elnézést, nem vagyok otthon matekból sajnos; az ezen az oldalon lévő "linear" és "logarithmic" értékeket hogyan kell értelmezni?

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • looser

    addikt

    válasz pjen #60094 üzenetére

    Erről eszembe jut, ami a járvány elejétől foglalkoztat, amolyan "mi lett volna ha" típusú elmélkedés, amelyhez Brandon Hackett: Isten gépei című könyve is adott némi lökést, szóval ceteris paribus, vagyis egyetlen tényező változtatásával, mi lenne az eredmény egy tökugyanolyan Földön, ha minden más változatlan marad, csak a védekezés (vagy nem védekezés) módja változik, vajon mi lenne a járvány kimenetele. Semmi sem történik, azonnal megvan a vakcina és minden embert beoltanak, nincs vakcina, de minden ember hord (szabályosan és megfelelő) maszkot, kijárási tilalom van... Ha évek múlva már lesz összeszedett irodalom, megfelelő mennyiségű tapasztalat a bolygónk ezen járványára adott reakcióiból, leszűrve a tapasztalatokat, az segíthetné egy jövőbeli járvány kezelését.
    Megértem egyébként a szkeptikusokat, akik a számok alapján ezt a jelenlegi helyzetet nem érzik problémásnak, de az én álláspontom szerint pont a kiszámíthatatlansága teszi olyan ijesztővé ezt az egészet. Hogy egészséges fiatal vagy (általában beszélek, nem rólad), nem aggódsz, a környezetedben már többen megúszták probléma nélkül, te pedig megkapod és pár nap múlva már légzéstámogatásra szorulsz. Ezeket - szerintem - csak hosszabb távon fogják tudni megválaszolni és akkor célzottan szűrhetőek és kezelhetőek a veszélyeztetett emberek.

    Más. November 12-én kaptam meg a harmadikat, szerintetek ne várjam ki a fél évet? Mintha az lett volna a WHO ajánlása is, hogy most a fejlődő országokat kellene elsősorban oltani, mivel azokból nagyobb az esély az újabb mutációk kialakulására.

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák