Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz Parci #68184 üzenetére

    Szerintem meg azoknál volt gond, akik 1) eleve "problémásak", de 2) eddig megúszták a találkozást a vírussal. Azaz az immun memóriának azért nem lehet szerepe, mert ha nem találkoztak korábban az AVV2 vírussal, akkor nincs mire emlékezni. (Az érintettek zömmel kicsi gyerekek voltak, akiknek még eleve tanulási fázisban volt az immunrendszere.)

    Megúszni korábban azért lehetett a vírust, mert az AVV2 eleve csak akkor okozhat betegséget, ha egyidejűleg más vírus is jelen van. Ez jó esélyeket ad az elkerülésre (a cikkben írják is, hogy kb. 80% fertőződik élete során a vírussal, 20% megússza, és adott esetben a 80% is később, kevésbé veszélyes életkorban találkozik vele, vagy lassan, fokozatosan szokik hozzá.)

    Pl. én úgy képzelem, hogy mondjuk egy átlagos oviban a gyermekek harmada lehet fogékony (mert a többiek a korábbi években már fertőződtek). Mivel kevés a fogékony gyermek, a bekerült vírusok csak lassan terjednek, azaz egyszerre csak kevés vírusgazda lesz a közösségben, és lehetnek szerencsések, akik nem találkoznak vele (vagy legalábbis nem egyszerre egy AVV2-es fertőzéssel és egy másikkal).

    Két év izoláció után viszont az lesz a helyzet, hogy a gyermekek majdnem 100%-a fogékony (hiszen a korábbi két évben nem fertőződhettek), ezért mindenféle fertőzés sokkal könnyebben terjed, azaz sokkal több lesz egyszerre a fertőzött, azaz nehezebb elkerülni a fertőzést (és könnyű akár többet is begyűjteni egyszerre). És akkor a "problémásak" bajban lesznek.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák