Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz balojazz #28031 üzenetére

    Almát hasonlítasz körtével. A tényleges kockázathoz a számaidat még fel kellene szorozni a "balesetet szenvedés" illetve a "covid fertőzés" valószínűségével. Előbbiről fogalmam sincs, hogy mennyi. Utóbbinál viszont abból indultunk ki, hogy az oltás hiánya illetve a járvány elengedése miatt tartani fog az egyhez (köznapian a 100%-hoz).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz balojazz #28031 üzenetére

    Helyezhetjük, persze.
    Ez az arány (egyelőre) tök alacsony, az már "kicsit" kevésbé, hogy a diagnosztizált gyerekek 6%-a kerül kórházba (figyelembe véve persze azt is, hogy ebből még nem tudjuk, mennyi a tünetmentes/tünetes arány és azt sem, hogy mennyi a tünetmentes/kórház)
    Biztosan én is másként tekintenék a helyzetre, ha hozzád hasonlóan minimális tünetekkel úszta volna meg a család.
    De kérdezem, hol van a határ, ahol már túlzóan rettegő, hipochonder, stb az ember?
    A 24 elhunyt ismerős;
    A 4 közeli elhunyt;
    A több tucat longos ismerős;
    A tízhez közelítő longos gyerek;
    A longos testvér és longos 1 éves gyereke (illetve most gyanús, hogy a legnagyobb 9 éves is longozik, mert a korábban mindenevő, növésben lévő hetek óta fogyásban van, mert semmi nem ízlik neki "ennek más íze van most" - mondja szinte mindenre...)

    Tök jó, ha nem fogja mindenki elkapni, ahogy már olvasom itt többektől, persze, jogos, tuti nem mindenki, csak a 80-90-99% fogja és még jobb, hogy továbbra is a 70%< minden következmény nélkül esik át rajta, a gyerekeknél valószínűleg csak százból 2-10-nek lesz Post-covidja, vélhetően még kevesebbnek longja. Örülök én ennek, csak nem vigasztal sem engem, sem azokat a gyerekeket és szülőket, akik a rövidebbet húzzák.
    És nem, én sem tudom mi a megoldás, mi a jobb megoldás azok után, hogy a világ 90%-a elszúrta a járványkezelést, ki jobban, ki kevésbé.
    Inkább az bánt, hogy sem szakembernek, sem jósnak nem kellett lenni, elég volt csak alaposan figyelni a különböző szakikra, hogy elég pontosan lássuk előre, ez lehet, lesz ebből.
    Tegnap írta be a "koronás chat-ünkbe" egy barátom: "nagyon elkeserítő, hogy szinte mindenben igazad lett".
    Szerintem is elkeserítő. :((

Új hozzászólás Aktív témák