Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Losicica

    csendes tag

    Sziasztok,

    Routervásárlás előtt állok, és lassan teljes a káosz a fejemben, így tanácsra lenne szükségem :)

    Az alapfelállás: 12Mbit-es ADSL-em van, kábellel nincs összekötve semmivel a router,csak a wifit használom, így a gigabit bár néha hasznos lehet, ámde nem feltétel. Az egyetlen fontos tényező a minél jobb jelerősség. Jelenlegi haldokló darabom egy linksys WRT120N, ami akad az egyszem másik elérhető wifivel (faluszél, nyugalom), akkor is csomagveszt sokszor, ha +-3-al más csatornán vagyok..

    A TP-link eszközöket régről ismertem, és jó tapasztalataim voltak, azonban jelenleg amiket olvastam, az alapján pont a wifi erősséggel vannak bajok. Viszont azt olvastam valahol, hogy a gyári firmware-val rossz a wifije, de openwrt-vel nagyon jó például a TL-WR1043ND-nek.

    Napok óta agyalok mi is kellene, és ez ár-értékben tökjó lenne, megbízhatónak tűnik, lehetne torrentezni is vele, csak a wifiről oszlanak meg a vélemények. De egy sima vásárlói fórumon jórészt gondolom inkább az alap firmwaret használják, ami ha tényleg visszafogja a teljesítményt, nem mérvadó.
    Mivel tudtommal az 5GHz hatótávja kisebb, így nem kell dualos router, teljesen megfelelne ez.
    Emellett vajon lehet azt tudni, hogy itthon melyik verzióval árulhatják? Az ipont kérdeztem, nem tartanak készletet, nem tudják milyet kapnék. Pedig ahogy látom jó rég kijött a V4 és sok minden javult rajta.. bár azon meg ahogy látom, nem megy az openwrt...

    Nem egyszerű a történet, pedig túl sok elvárásom nincs :) Amúgy téglaház, 85m2, a házon belül kb 2-3 belső vékonyabb falon kellene max átmennie, a kert felé meg olyan 20-30 métert (itt teljes a rálátás, ablakban van tisztán irányban a mostani is). Ez egyik se igazán megy jól a jelenleginek, közepes meg az alattiak a jelerősségek néha 2000 körüli pingekkel. Ha leülök mellé 1 méterre akkor jó minden.

    Holnap kapok kipróbálásra egy WR842ND-t is,esetleg olyan is szóba jöhet, de bármi más tippre is vevő vagyok, ami a max 20 ezer környékét súrolja a fenti paraméterekkel.

    Nagyon köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Losicica

    csendes tag

    válasz Headless #3968 üzenetére

    Szia,

    "lehetne torrentezni is vele" :)
    Torrent azért jó lenne, ha már veszek valamit, és ahogy látom árban ez nem igazán drágít.
    Openwrt a wifi miatt kellene, mert azt írták azzal jobb, eddig se volt usb a routeremen meg torrent, pár hónapot kibírok még nélküle. De nem tudom ez mennyire pletyka, hogy a gyári firmware lerántja a jelerősséget, és az openwrt-vel jobb lenne.
    Amúgy eléggé sokat változott a V4, nemtom lesz-e rá, vagy mikor. Pár hetet/hónapot elvagyok, de ha az lesz, hogy bocs erre nem adunk ki, akkor azért murci lennék :)
    De a jel csak, ami a fontos, vettem nyáron új PC-t is, 2 pcie-s meg 1usb-s wifi kártyát is kipróbálva is max 60% volt a jelerősség, meg olyan 3-4000 a ping ott, így aztán ha játszani/dolgozni akarok, akkor szépen keresztülhúzok a házon egy menő 10 méteres kábelt, az pont elér a routertől a PC-ig :D Szegény elég ritkán van emiatt használva :(

    Jah, amúgy a 841 az gondolom majdnem ugyanaz mint a 842nd amit most kapok kipróbálni, csak a 842ben már van USB.
    Amúgy szerintem az én routerem a kaki, mert a szomszédé jóval messzebb van, és ahogy látom csak egy ezer éves BG-s Netgear, mégis lenyomja az enyémet erősségben... csak nem akarom, hogy vegyek valamit és az is rossz, bár netes váráslás esetén elállhatnék a vásárlástól, de az is macera cserélgetni, inkább okos véleményt hallgatok meg először :D

    [ Szerkesztve ]

  • Losicica

    csendes tag

    válasz Headless #3971 üzenetére

    ahh erről a LEDE-ről nem is hallottam, majd utánajárok ennek is, ha jól értem ugyanarra van, mint az openwrt.
    Nekem amúgy G-s is jó lenne a 12M-es remek ADSL-emhez (és mivel Monornet terület, és falu, előbb lesz még újabb routerem mint 54M fölötti netem :) )... na de olyat már senki nem árul :)
    Netgear amúgy emlékeim szerint is tök jó volt fénykorában, de ne szívasson már engem :)

    Szóval akkor a jelerősség olyan amilyen, jobbat annál mókolva se várja, ez hasznos infó, köszi.

    Jobb tipp, mint a 842ND vagy 1043 vonal van, vagy ennél erősebbet nem fogok kapni 20ezer körüli limittel, vágjak ebbe bele?

    //LEDE oldal szerint is 4.0 unknown, és valamikor majd 2017-ben //

    [ Szerkesztve ]

  • Losicica

    csendes tag

    válasz Headless #3973 üzenetére

    Igen, a milyet vegyek témát is körbejártam, még a ASUS RT-AC1200G -t mondták, de arra is írtak hideget-meleget véleményeket másutt, ami aggasztó.
    Úgy látom akkor marad, hogy veszek valamit, aztán ha nem jó, akkor valami mást :)

    közben láttam a linket amit írtál, először a weboldalukon a listában néztem, úgy tűnik, az még nem frissült. Átrágjuk majd, eddig 3 ismerős is csak nézett nagyokat, mindenki openwrt-t ismerte csak, de ha hasonló az elv, csak meg lesz oldva.

    Esetleg azt tudod, hogy a TP-Linkek hogy kezelik a HDD-ket? Némely Asusnál írták, hogy konkrétan egyfolytában forgatják, hiába nem kell épp semmire, ami azért nem túl szerencsés, többek között emiatt az infó miatt is mondtam le az USB-s asusról.

    Köszi szépen :)

  • Losicica

    csendes tag

    válasz Headless #3975 üzenetére

    Igen, az nem torrentes volt, torrenttel nyilván más, ezért is nem ssd-vel torrentezünk :)

    Minden esetre van min agyalni, túl sok a lehetőség :) köszönöm a hasznos tanácsokat!

Új hozzászólás Aktív témák